українська російська англійська
Укрзалізниця кардинально змінить систему управління рухом поїздів
02.11.2012 | 12:25
Прес-служба ДЕРЖАВНої АДМІНІСТРАЦІї ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ

Укрзалізниця планує змінити структуру та систему управління перевезеннями. Головними принципами нової системи функціонування центрів управління рухом поїздів є концентрація та централізація керування рухом на полігонах значної протяжності, на базі сучасного інформаційно-технічного забезпечення.

Про нову концепцію диспетчерської системи керування рухом поїздів розповів перший заступник головного управління перевезень Укрзалізниці Євген Кучеренко. За його словами, перехід до нової вертикалі управління давно назрів і вкладається в підготовку до реформування залізничного транспорту.

Нова система потребує нового рівня інформатизації залізничного транспорту для створення інтегрованої системи моніторингу і контролю перевізного процесу (така система вже є – Єдина автоматизована система управління вантажними перевезенням (АСК ВП УЗ-Є), диспетчерського регулювання і управління в межах України з об’єднанням функцій дорожнього   рівня,  з метою керування експлуатаційною роботою на великих полігонах основних напрямків залізничного руху без стиків між залізницями.

 Після введення нової централізованої системи керування рухом зменшиться кількість стиків, подовжаться диспетчерські ділянки та залишиться лише дві управлінські ланки, що керуватимуть процесом руху:  Головний центр, що ставитиме завдання, координуватиме роботу та відслідковуватиме рух поїзда на великих відстанях від станції відправлення до станції призначення, та станційні диспетчери, які здійснюватимуть оперативне управління.

Основні полігони експлуатаційної роботи:

-.Донецьк – Полтава – Київ - Львів, довжина 1333 км;

-.Донецьк – Чаплине – Нижньодніпровськ Вузол – Миронівка – Фастів – Козятин – Шепетівка – Львів, довжина 1326 км;

- Волноваха – Комиш Зоря – Пологи – Запоріжжя – Тимкове - Помічна – Котовськ, довжина 812 км;

- Тополі – Куп'янськ – Полтава – Кременчук – Бурти – Знам'янка – Помічна – Одеса, довжина 937 км;

версія для друку