українська російська англійська
На агропромислових ринках України перевірено 11,7 млн. партій продукції
02.11.2012 | 13:48
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

У першому півріччі 2012 року спеціалісти ветеринарної медицини під час здійснення ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за безпечністю харчових продуктів тваринного походження, які виробляються та реалізуються в Україні, провели понад 200 мільйонів експертиз. Завдяки цьому до реалізації не було допущено 1681 тонну небезпечної сировини, що дозволило уникнути харчових отруєнь,  не допустити ускладнення епізоотичної  та епідеміологічної ситуації в державі та  забезпечити споживачів якісною продукцією.

За цей період часу спеціалісти державної ветеринарної  медицини  провели ветеринарно-санітарні експертизи 182,7 тисячі голів ВРХ, 1,45 мільйона голів свиней, 1,8 тисячі голів коней, 198,4 мільйона голів птиці та 57,7 тисячі голів інших видів тварин.

«При цьому не допущено до реалізації 1681 тонну небезпечної сировини та готових харчових продуктів, з яких 169,7 тонни направлено на знезараження, а 1511,3 тонни утилізовано», − повідомив голова Держветфітослужби України  Володимир Горжеєв.

Окрім того, за його словами, протягом першого півріччя 2012 року державні  лабораторії  ветеринарно-санітарної  експертизи  на ринках провели експертизи 11,7 мільйона  партій  продукції  тваринного та рослинного походження.

«За результатами досліджень до реалізації не допущено 523,6 тонни небезпечної та недоброякісної продукції, з яких 369,5 тонни направлено на знезараження, а 154,1 тонни утилізовано. Це дало можливість уникнути харчових отруєнь, не допустити ускладнення епізоотичної та епідеміологічної ситуації в державі та забезпечити споживачів якісною продукцією», − зазначив Володимир Горжеєв.

Нагадаємо, що на даний момент в Україні для забезпечення споживачів якісною і безпечною продукцією на агропродовольчих ринках діють 1198 державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи.

версія для друку