українська російська англійська
У Дніпропетровській лікарні за допомогою телемедицини було проведено більше 200 відео-консультацій
02.11.2012 | 16:10
Дніпропетровська ОДА

Дніпропетровська центральна районна лікарня  – перший на Дніпропетровщині медичний заклад, де успішно реалізується принцип телемедицини. Це сучасний дистанційний огляд пацієнтів, що дозволяє комплексно оцінити стан здоров’я пацієнта та зекономити його час на відвідування лікарів. Лише за 10 місяців поточного року в Дніпропетровській ЦРЛ було проведено більше 200 відео-консультацій.

Спеціалісти Дніпропетровської районної лікарні надають відео-консультації своїм колегам з усіх амбулаторій загальної практики – сімейної медицини Дніпропетровського району.

 «Головна перевага принципу телемедицини полягає в тому, що пацієнтам, які звернулися за медичної допомогою до своєї амбулаторії, більше не потрібно їхати до районної лікарні, щоб отримати додаткові консультації лікарів. Тепер це можливо зробити за допомогою програми Skype», - сказала головний лікар Дніпропетровської центральної районної лікарні Лариса Гардецька.

Окрім цього, сучасний принцип телемедицини дозволяє медичним фахівцям Дніпропетровської ЦРЛ консультуватися з провідними спеціалістами Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова та в режимі он-лайн проводити консиліуми з питань діагностики та лікування конкретного пацієнта.

Напередодні он-лайн спілкування медичні спеціалісти лікарні ім. Мечникова отримують від лікарів Дніпропетровської ЦРЛ необхідний набір документів - данні про пацієнта, рентгенологічні знімки, результати аналізів, допоміжних методів діагностики, протокол з діагнозом та чітко сформульоване питання.

«Телемедицина – це сучасний підхід до розвитку медичної галузі нашого регіону. Вона спрямована на підвищення доступності, своєчасності та якості медичної допомоги», - сказала головний лікар Дніпропетровської центральної районної лікарні Лариса Гардецька.

Довідка:

Дніпропетровська ЦРЛ – це медичний заклад вторинного рівня (лікарня зі стаціонаром), де надається спеціалізована медична допомога майже 85 тис. жителям Дніпропетровщини. Щороку стаціонарну медичну допомогу в лікарні отримують понад 9 тис. пацієнтів, ще 300 тис. отримують необхідне лікування в амбулаторних умовах.

У лікарні надається медична допомога за 25 спеціальностями. Стаціонарне відділення лікарні розраховано на 305 ліжко-місць.

 

версія для друку