українська російська англійська
Микола Азаров: Результати виборів - свідчення демократії та відсутності адмінресурсу
02.11.2012 | 17:38
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна зробила крок вперед на шляху проведення демократичних виборів. На цьому акцентував Прем'єр-міністр Микола Азаров на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

«Україна зробила крок вперед на шляху проведення демократичних виборів, і хто б що не говорив, вибори дійсно дали можливість нашим громадянам висловити своє ставлення до влади, до ситуації в країні. І в цьому плані, з одного боку, мені радісно, що Партія регіонів перемогла на виборах, з іншого боку, не можна не звернути увагу на критичне ставлення до партії влади в цілому ряді наших регіонів», - наголосив Микола Азаров.

Глава Уряду також зазначив, що особливо дивні результати голосування в мажоритарних округах по Києву. «Програш багатьох дуже відповідальних кандидатів у депутати, яких я добре знаю, і які багато років дійсно працювали на розвиток Києва, відстоювали інтереси Києва, і вони на своїх округах, взагалі-то, програли людям, які мало що хорошого зробили для Києва. І у зв'язку з цим також виникають питання», - сказав він, додавши, що за останні два з половиною роки для розвитку Києва чинна влада зробила більше, ніж за попередні двадцять років.

При цьому Прем'єр-міністр зазначив, що підсумки виборів ще належить осмислити, проаналізувати, а найголовніше, зробити висновки.

Микола Азаров також підкреслив, що адміністративний ресурс на виборах абсолютно не використовувався, яскравим доказом чого є, наприклад, програш на виборах Голови Житомирської ОДА Сергія Рижука. «Я думаю, що кожен розуміє, що губернатор чесно працював на виборах і програв своєму суперникові, і, зрозуміло, в цьому випадку говорити про використання адміністративного ресурсу не доводиться», - зазначив Прем'єр-міністр.

За його словами, точно таке ж можна сказати і про доступ до ЗМІ: «Практично всі наші телеканали змагалися в опозиційності: хто більше і сильніше вдарить владу. А треба сказати, що в умовах світової економічної кризи владі й так нелегко».

Крім того, Микола Азаров підкреслив, що говорити про фальсифікації на виборах не доводитися, оскільки результати виборів для Партії регіонів, що офіційно публікуються ЦВК, на 100% збігаються з даними екзит-полів і соціологічних досліджень, опублікованих за тиждень до виборів.

У той же час, ці дані в більшу сторону відрізняються для "Батьківщини" (плюс 7%), для "Свободи" (плюс 6%). «Але ніхто не ставить питання: чому вони відрізняються в більшу сторону, і в основному в західних областях, для цих двох політичних партій. А опоненти по-фарисейськи про це замовчують. А якщо взяти зараз ті спірні округи, щодо яких зараз ведуться дебати, то у них беруть участь не представники Партії регіонів. Так які до нас можуть бути питання?», - поцікавився Прем'єр-міністр.

При цьому він підкреслив, що вибори пройшли краще, ніж попередні вибори 2007 року. «Це найголовніший висновок. Можливо тим, хто нас критикує, не сподобалися результати, але це вже питання не до нас, а питання до українського народу», - сказав Микола Азаров, подякувавши всім, хто підтримав Партію регіонів, а також всім тим, хто прийшов на вибори і зайняв активну життєву позицію.

Микола Азаров підтвердив, що Уряд і Партія регіонів зробить усе для виконання своєї передвиборної програми.

 

версія для друку