українська російська англійська
Обрано основного реципієнта з реалізації програми "Зупинимо туберкульоз в Україні"
02.11.2012 | 19:45
Прес-служба Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань

2 листопада в Україні визначено основного реципієнта, який забезпечуватиме реалізацію програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» в рамках 2 фази гранту 9-го раунду Глобального фонду за компонентом «Туберкульоз». На черговому засіданні Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової ним обрано Державну установу «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України».

Субреципієнтами гранту під час впровадження програм та заходів Глобального фонду стануть Державна пенітенціарна служба України, Організація оптимальних технологій у сфері охорони здоров’я (PATH) та Товариство Червоного Хреста України.

Участь у засіданні взяли також заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов, Голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Тетяна Александріна, регіональний менеджер відділу управління грантами у Східній Європі та Центральній Азії Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Ніколас Канто та представники державних установ і громадських організацій.

Разом із обранням реципієнта, члени Національної ради затвердили перелік показників програми та запит на 2 фазу гранту за компонентом «Туберкульоз», які після доопрацювання та повторного затвердження на Національній раді буде подано до Секретаріату Глобального фонду. Планується це зробити у грудні поточного року.

За словами Олександра Толстанова, «Україна сьогодні зробила важливі кроки у напрямку посилення лідерського потенціалу держави у сфері протидії туберкульозу і обрання державної установи основним реципієнтом є незаперечним доказом цього. У питанні подолання викликів епідемії туберкульозу країна окреслила низку пріоритетів. Серед них, узгодження національної стратегії у сфері ТБ з Цілями розвитку тисячоліття ООН, реформування й оптимізація структури та діяльності закладів охорони здоров'я, створення єдиного національного координуючого механізму, а також постійне посилення партнерства з неурядовими організаціями у відповіді на епідемію туберкульозу».

Заступник Міністра охорони здоров’я України наголосив на тому, що грантова програма реалізовуватиметься у відповідності до заходів Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки, закон про затвердження якої Верховна Рада України прийняла 16 жовтня цього року.

У ході засідання присутні також заслухали звіти основних реципієнтів про стан та результати виконання програм, що реалізовані в Україні за підтримки грантів 6-го, 9-го та 10-го раундів Глобального Фонду.

 

версія для друку