українська російська англійська
У Києві відсвяткували День визволення столиці від німецько-фашистських загарбників
03.11.2012 | 16:00
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Участь у святкуванні 69-ї річниці визволення міста Києва взяли заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Лекарь, керівники структурних підрозділів апарату МВС, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, відмінники навчання, курсанти, слухачі, професорсько-викладацький склад Національної академії внутрішніх справ, працівники ОВС, представники Молодіжної громадської організації "Київський клуб "Червона Зірка" та безліч глядачів, які з неабиякою цікавістю в очах спостерігали за урочистим дійством по вулиці Хрещатик.

69 років минуло з того часу, як залпи салюту сповістили киян про визволення м. Києва від німецько-фашистських загарбників. Це були одні з найжорстокіших і найкривавіших боїв, які залишили після себе зруйноване місто, сотні тисяч скалічених доль та втрачених життів. Це свято зі сльозами на очах. У ньому назавжди поєдналися велич і скорбота. Це перемога справедливості над злом та насиллям, свободи над поневоленням, життя над смертю.

З вітальним словом до всіх присутніх звернувся Начальник Головного управліннякомандувач внутрішніх військ МВС України генерал-майор Станіслав Шуляк: «Дорогі ветерани! Щира подяка Вам за мирне небо над нашою столицею! Міцного Вам здоров'я, щастя і многая літа! Ваш героїчний звитяжний подвиг навіки залишиться в пам'яті народу! Зі святом Вас, Дорогі ветерани, кияни та гості столиці!»

Військовий парад складався з двох частин: історичної та сучасної. Вони втілювали зв'язок поколінь: бійців-переможців та нащадків їхньої слависучасних захисників Вітчизни.

Святкову ходу розпочав ансамбль барабанщиць Національної академії внутрішніх справ. Дівчата з яскравими посмішками не тільки демонстрували свою майстерність, а й дарували киянам безліч позитивних емоцій.

Після урочистої ходи барабанщиць по Хрещатику проїхалася історична військова техніка Молодіжної громадської організації «Київський клуб «Червона Зірка». Танки, бронемашини, армійські автівки та солдати з щирими посмішками на обличчях всього на декілька хвилин повернули усіх присутніх глядачів на мить у той щасливий осінній день 1943 року.

Пішими колонами слідували за військовою технікою курсанти НАВС в формі піхотинців та льотчиків часів Великої Вітчизняної війни. Дівчата-курсанти НАВС йшли у військовій формі часів ВОВ, курсанти Національної академії внутрішніх справ йшли перед киянами та гостями столиці у сучасному форменому одязі, ліцеїсти ліцею імені Ярослава Кондратьєва постали у парадній формі.

Яскравим виступом урочисте святкування 69-річниці доповнив батальйон «Почесної варти» під акомпанемент оркестру Міністерства внутрішніх справ України. Військовослужбовці продемонстрували дефіле, прийоми з карабінами та пройшли урочистим маршем.

Оркестрові групи зведеного оркестру МВС також не залишили нікого байдужим. Під чарівну музику хлопці та дівчати продефілювали Майданом Незалежності.

Міністерство внутрішніх справ України на честь свята підготувало урочисті заходи, під час яких виступили спеціальні підрозділи міліції – «Титан», «Сокіл», «Омега», співробітники Кінологічного центру разом із своїми чотирилапими помічниками, підрозділи Державної автомобільної інспекції та патрульно-постової служби.

Наостанок для киян та гостей столиці відбувся урочистий концерт за участю творчих колективів Національної академії внутрішніх справ та академічного ансамблю пісні і танцю Міністерства внутрішніх справ України.

 

версія для друку