українська російська англійська
Держінспектори вилучили контрафакту на понад 78 тис. грн.
05.11.2012 | 11:11
Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності України

1-2 листопада 2012 року в Державній службі інтелектуальної власності України відбулося звітне засідання державних інспекторів з контролю за використанням об’єктів інтелектуальної власності щодо їхньої діяльності за два місяці цього року.

Начальник управління контролю за використання об’єктів інтелектуальної власності Державної служби Сергій Наливайко зазначив, що упродовж останніх років держава значну увагу приділяє питанням охорони об’єктів інтелектуальної власності.

«Інтелектуальна власність охопила майже всі галузі суспільного життя: вона широко використовується в промисловому виробництві, сфері надання послуг та пов’язується з діяльністю телерадіокомпаній, освітніх установ, закладів культури, громадського харчування та ін. Саме тому створення ефективної системи контролю, яка б забезпечила протидію правопорушенням, пов’язаним з посяганням на об’єкти права інтелектуальної власності, що завдають значних збитків економіці держави та регіонів, підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності й окремим громадянам, є необхідністю для української держави», – наголосив Сергій Наливайко.

За його словами, державні інспектори, проводячи просвітницьку й роз’яснювальну роботу, певною мірою, змінюють менталітет українського суспільства.

«Просвітницька діяльність державних інспекторів – один з пріоритетних напрямів їхньої роботи в регіонах України і спрямована на профілактику правопорушень у сфері інтелектуальної власності та запобігання їм. Група інспекторів за два місяці 2012 року склали 32 протоколи про адміністративні правопорушення, вилучили 4 251 примірників аудіовізуальної продукції на загальну суму понад 78 тис. грн»,– поділився статистичними даними начальник управління.

Сергій Наливайко підкреслив, що чи не визначальною особливістю організації контролю за дотриманням законодавства у сфері інтелектуальної власності є здійснення спільних координаційних дій усіх правоохоронних і контролюючих органів, які працюють на захист ІВ.

версія для друку