українська російська англійська
Затверджено Програму сприяння зайнятості населення і стимулювання створення робочих місць
05.11.2012 | 10:55
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Кабінет Міністрів України затвердив Програму сприяння зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2017 року. Відповідну постанову № 1008 прийнято на засіданні Уряду 15 жовтня 2012 року.

Розроблення цього нормативно-правового акта зумовлено необхідністю визначити завдання та напрями державної політики зайнятості населення та забезпечити їх реалізацію шляхом координації діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади.

Метою Програми сприяння зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць є розширення можливостей реалізації права громадян на гідну працю, стимулювання створення нових робочих місць, розвитку трудового потенціалу та забезпечення стабільного функціонування ринку праці.

Для досягнення цієї мети діяльність центральних і місцевих органів влади буде спрямована на забезпечення реалізації наступних пріоритетних завдань та напрямів у сфері зайнятості населення:

-стимулювання створення нових робочих місць;

-підвищення рівня зайнятості сільського населення;

-розвиток підприємницької діяльності;

-посилення мотивації до легальної зайнятості;

-формування національної системи кваліфікацій;

-реформування системи підготовки кадрів;

-підвищення професійнного рівня та конкурентоспроможності працездатного населення;

-удосконалення системи державного регулювання трудової міграції;

-сприяння зайнятості осіб, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці.

Виконання пріоритетних напрямів реалізації державної політики зайнятості, визначених Програмою, сприятиме позитивним перетворенням у сфері зайнятості населення, підвищенню його економічної активності та посиленню соціального захисту населення від безробіття.

версія для друку