українська російська англійська
Кардіологи Сумщини обговорили шляхи протидії серцево-судинним захворюванням
05.11.2012 | 11:24
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

У Сумах пройшла третя виїзна Українська кардіологічна школа ім. М.Д. Стражеска на тему: «Сучасні стратегії діагностики та лікування серцево-судинних захворювань та їх імплементація в Україні». На конференції обговорювалися актуальні питання патогенезу, діагностики, лікування та профілактики основних серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань.

Перший заступник начальника управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Надія Лисенко зазначила, що головна мета зустрічі полягає в концентрації уваги медичного персоналу на якості профілактичного огляду, своєчасності диспансерного нагляду за хворими та їх реабілітації.

Під час конференції обговорювалися питання лікування артеріальної гіпертензії - хвороби, що є основним фактором ризику захворюваності на гострий інфаркт міокарду, порушення мозкового кровообігу та смертності населення України. Перед кардіологами, дільничними терапевтами, сімейними лікарями, неврологами, ендокринологами, лікарями функціональної діагностики, фахівцями із відомчих медичних закладів та іншими спеціалістами виступили професори Інституту кардіології ім. М.Д.Стражеска НАМН України. Окремою темою для обговорення стали сучасні лікарські засоби, що застосовуються у боротьбі з серцево-судинними хворобами.

Головний кардіолог Сумської області Ігор Марцовенко розповів про дистанційно-діагностичну мережу «Телекард», а також про інше сучасне оснащення кардіологічних відділень обласних, міських і районних лікарень, а також про перспективи їх розвитку.

Загалом матеріально-технічні й кадрові ресурси охорони здоров’я області дозволяють активізувати роботу з профілактики серцево-судинних захворювань. Зокрема, місцевою владою розглядається питання придбання ангіографу – дороговартісного обладнання, необхідного для дослідження кровоносних судин, особливо у хворих на ішемічну хворобу серця.

 

 

версія для друку