українська російська англійська
Стартує Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім.Т.Шевченка
05.11.2012 | 11:33
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Урочисте відкриття ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбудеться в День української писемності та мови 9 листопада 2012 року у м. Полтава на базі Полтавського навчально-виховного комплексу № 16.

Конкурс проводиться для  учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі ліцеїстів військових ліцеїв, в чотири етапи (з жовтня по березень), для учнів професійно-технічних   навчальних  закладів,  студентів  і курсантів вищих  навчальних  закладів  I-IV  рівня  акредитації  усіх  форм власності – в три етапи (з листопада по березень).

Оскільки, у 2014 році згідно з Указом Президента України від 11 квітня 2012 року № 257 у нашій державі відзначатиметься 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, завдання творчих робіт можуть передбачати теми, пов’язані, зокрема з життям і творчістю Великого Кобзаря, історичною спадщиною українського народу, його  культурою, мораллю, духовними цінностями тощо.

Роботи можуть виконуватися українською мовою як державною, а також регіональними мовами або мовами меншин, представленими в Україні, відповідно до Закону України від 3 липня 2012 року «Про засади державної мовної політики».

Журі повинні оцінювати творчі роботи учасників  відповідно до їхньої специфіки, складності, обсягу з урахуванням творчих здібностей володіння художнім словом, мовно-літературної підготовленості, спираючись на оцінювання навчальних досягнень учнів, узвичаєних у шкільній програмі.   

Переможці конкурсу за результатами кожного його етапу, крім фінального, визначаються в кількості 30% від загальної кількості учасників відповідного етапу змагань.

 

 

 

версія для друку