українська російська англійська
Процес укладання угоди між урядами України та США про взаємодопомогу у митній справі активізують
06.11.2012 | 10:56
Прес-служба Державної митної служби

У Вашингтоні Голова Державної митної служби Ігор Калєтнік зустрівся з виконуючим обов’язки Комісара Служби митної та прикордонної охорони США Девідом Агіларом.

Служба митної та прикордонної охорони Сполучених Штатів Америки – одне з найбільших агентств, що входить до складу Департаменту національної безпеки США.

Відомство відповідає за охорону державного кордону, а також сприяє підтримці законної зовнішньої торгівлі та туризму.

На початку зустрічі Голова Держмитслужби відзначив, що зберігається тенденція до збільшення обсягів двосторонньої торгівлі між Україною та США. Товарообіг у січні-жовтні 2012 року становив 3,4 млрд. дол. США, приріст - 14%. За обсягом прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку України, США посідають десяте місце (станом на 2012 рік в економіку України залучено 1 млрд. дол. інвестицій зі США).

«Активізація торговельно-інвестиційної співпраці між нашими країнами сприятиме подальшому проведенню системних економічних реформ та покращенню інвестиційного клімату», - переконаний Ігор Калєтнік.

З цією метою сторони вирішили пришвидшити процес укладання угоди між урядами України та США про взаємодопомогу у митній справі. У ній буде визначено порядок обміну інформацією, який дозволить і надалі спрощувати та прискорювати митні процедури.

Держмитслужба України ефективно взаємодіє з Управлінням по боротьбі з наркотиками (DEA) США. Яскравий приклад цієї співпраці - безпрецедентне затримання у 2010 році майже 2 тонн кокаїну у ході спільної операції Служби безпеки України, Південної митниці та DEA США в Одеському морському торговельному порту.

Відомства зацікавлені в отриманні оперативної інформації упереджувального характеру щодо незаконного переміщення наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів та даних про значні затримання наркотиків.

Прийнято рішення підготувати та підписати Спільну заяву про співробітництво між Державною митною службою України та Агентством по боротьбі з наркотиками США через Варшавський Офіс DEA.

 

 

версія для друку