українська російська англійська
За 3 роки туристичною галуззю Тернопільщини надано послуг близько 2 млн. осіб
06.11.2012 | 12:50
Тернопільська ОДА

На території Тернопільської області, згідно реєстру Державної служби туризму і курортів, провадить діяльність 123 туристичних підприємства: 23 туроператори і 100 турагентів. Їх кількість щорічно зростає. Про це повідомила під час засідання колегії начальник управління з питань туризму обласної державної адміністрації Леся Серетна.

За 2009-2012 роки підприємства, що займаються туристичною діяльністю, надали послуги близько двом мільйонам осіб, у тому числі: з внутрішнього туризму - 600 тис. осіб та 200 тис. - іноземних туристів. Екскурсійні послуги були надані 700 тисячам осіб.

Значну увагу приділено наведенню порядку на ринку екскурсійних послуг в області. Фаховою акредитаційною комісією 43 екскурсоводам видано дозволи на право здійснення туристичного супроводу в області. Це сприяє виведенню екскурсійної справи з тіні та наданню фахових екскурсійних послуг.

Щорічно в області зростає кількість закладів розміщення. Станом на 1 жовтня 2012 року тут діє 73 готелі, мотелі, кемпінги, 22 оздоровчі заклади (бази відпочинку, табори, санаторії). У 2011 році в області відкрилося 8 нових готелів: у Кременецькому, Збаразькому, Теребовлянському і Шумському районах, м. Тернопіль. У 2012 році нові заклади розміщення з’явилися у Монастириській, Кременці та Борщівському районі. Ведуться роботи із будівництва кемпінгу європейського класу біля с. Підзамочок Бучацького району.

З метою створення сучасної туристичної інфраструктури на водних маршрутах області по річці Дністер, облаштовано 4 стоянки у селах Возилів Бучацького, Хмелева, Летяче Заліщицького і Дністрове Борщівського районів та 3 сучасні, європейського рівня стоянки для короткочасних зупинок автотуристів поблизу с. Озеряни та смт. Скала-Подільська Борщівського району, с.Григорів Монастириського району.

 

 

версія для друку