українська російська англійська
В Україні повертають залізничні іменні квитки
06.11.2012 | 15:04
Прес-служба Міністерства інфраструктури

     Міністерство інфраструктури України підготувало правову базу щодо впровадження іменних та електронних проїзних документів - проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом» та наказ Мінінфраструктури «Про затвердження Змін до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та  пошти залізничним транспортом України». Відтак у проїзному документі, після набрання чинності нормативного акту, зазначатимуться обидві сторони договору – перевізник (залізниця) та пасажир (також квиток містить інформацію щодо страхування пасажира).

Під час оформлення квитка, як дорослого, так і дитячого, у залізничній касі достатньо назвати прізвище та ім’я особи, яка здійснюватиме поїздку. Під час отримання проїзного документа пассажир обов’язково повинен, не відходячи від каси, перевірити правильність зазначених у ньому відомостей, у тому числі прізвища та імені. У процесі оформлення електронних проїзних документів прізвище та ім`я пасажира зазначатиме особа, яка здійснює оформлення та оплату проїзного документа.

Пасажири-пільговики оформлюватимуть проїзні документи за пред'явленням оригіналів документів, що підтверджують право безоплатного чи пільгового проїзду – до квитка вноситиметься прізвище та ім’я особи, а також номер відповідного документа, що дає право на пільговий проїзд.

При посадці у поїзд пасажир зобов’язаний пред`явити провідникові проїзний документ та паспорт чи інший документ, який посвідчує особу (тимчасове посвідчення громадянина України, паспорт для виїзду за кордон,  дипломатичний чи службовий паспорт, посвідчення особи моряка, проїзного документа дитини, свідоцтва про народження дитини або інших документів, що посвідчують особу та мають інформацію про дату народження дитини, військового квитка, посвідчення водія, студентського  квитка). 

Переоформити проїзний документ зі зміною прізвища та імені пасажира буде неможливо.

Зауважимо, що у проїзних документах на проїзд у регіональних поїздах та квитках на проїзд у поїздах приміського сполучення прізвище й ім`я особи не зазначатиметься.

Запровадження електронних іменних проїзних документів, як повідомив раніше Віце-прем’єр-міністр України - Міністр інфраструктури Борис Колесніков, надасть можливість пасажиру через Інтернет, не звертаючись до квиткової каси, повністю оформити проїзний документ. А повернення до практики іменних проїзних документів дозволить забезпечити на належному рівні безпеку пасажирів, правопорядок на станціях, вокзалах, у пасажирських поїздах та сприятиме викоріненню спекулянтів. Практика продажу проїзних документів за наявності паспорта чи іншого документа існує не лише на залізниці в країнах СНД (Білорусі, Російській Федерації тощо), а й на авіаційному транспорті.

Додаткових коштів реалізація проекту впровадження іменних та електронних квитків не потребує, оскільки оформлення таких проїзних документів здійснюватиметься в межах діючих розробок Автоматизованої системи керування пасажирськими перевезеннями Укрзалізниці (АСК  ПП УЗ).

Проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом»

 Проект наказу Міністерства інфраструктури України «Про  затвердження  Змін  до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та  пошти залізничним транспортом України»

 

версія для друку