українська російська англійська
Миколаївському пологовому будинку №2 - 50 років
06.11.2012 | 15:54
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Міський пологовий будинок №2 м. Миколаєва був заснований у листопаді 1962 року, і в цьому році йому виповнюється 50 років. Сьогодні це  сучасний заклад, який надає амбулаторну та стаціонарну акушерсько-гінекологічну допомогу жінкам міста та області. За півстоліття тут народилося більш 124 тис.  дітей.

У пологовому будинку працює жіноча консультація, яка забезпечена сучасним медичним обладнанням, що дозволяє проводити діагностику  вагітності на різних термінах,  а також різних  гінекологічних захворювань.  Також працюють кабінети дитячої та підліткової гінекології, вирішуються питання планування сім’ї.

Функціональним підрозділом пологового будинку №2 є відділення патології вагітних, де використовується  сучасний біомоніторний метод спостереження за внутрішньоутробним станом плоду, а татож УЗД плоду та плаценти. У цьому відділенні проводиться підготовка до пологів вагітних з високим ступенем ризику акушерської та перинатальної патології.

Для породіль застосовуються не медикаментозні методи знеболення, а фізична і психологічна підтримка. Також передбачені умови для спільних пологів, і щойно народжена дитина має можливість раннього прикладання до грудей матері у пологовому залі.  Новонароджені з різною патологією забезпечуються високим рівнем допомоги у палатах інтенсивного догляду,  облаштованих сучасним обладнанням.

На базі пологового будинку проходять післядипломне навчання лікарі-інтерни за спеціальністю акушерство та гінекологія, навчаються студенти Миколаївського медичного колегіуму. Лікарі постійно підвищують свою кваліфікацію, беруть участь у міжнародних, загальноукраїнських, обласних науково-практичних конференціях, семінарах. Проходять майстер-класи з ендоскопічної та вагінальної хірургії.

З жовтня 2009 року пологовий будинок  №2 був сертифікований  ЮНІСЕФ на звання «Лікарня доброзичлива до дитини».

 

 

версія для друку