українська російська англійська
Наступного року українські аграрії закладуть майже 4,5 тис. га нових садів
06.11.2012 | 16:07
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Завдяки державній підтримці галузі садівництва спостерігається тенденція до збільшення площ фруктових садів. Зокрема, цього року сільгоспвиробники вже висадили близько 2 тисяч гектарів нових насаджень, а загалом планується закласти 3,5 тисячі гектарів, що на 13% більше порівняно з минулим роком. А наступного року прогнозується збільшити площі нових насаджень до 4,5 тисячі гектарів. Про це сьогодні під час візиту до Інституту садівництва НААНУ повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Говорячи про площі посаджених садів, хочу зазначити, що з 2009 року ми вже можемо спостерігати тенденцію до збільшення площ садів. Зокрема, в 2012 р. вже висаджено 2 тисячі гектарів. Оскільки зараз період закладання плодових садів, то планується, що в масштабах України вийдемо на прогнозовану площу в 3,5 тисячі гектарів. Одразу зазначу, саме дощова погода є сприятливою для висадки фруктових дерев», − додав Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, наразі в Україні в сільськогосподарських підприємствах налічується всього 91,7 тисячі гектарів садів, з яких майже 48 тисяч гектарів закладено за рахунок коштів 1,5% збору. Микола Присяжнюк наголосив, що тенденція до збільшення площ і виробництва зберігається щороку, та поінформував про плани на 2013 рік.

«Очікується, що наступного року буде закладено близько 4,5 тисячі гектарів нових садів. Це на тисячу гектарів більше, ніж планується висадити цього року. Ще раз хочу наголосити, що державна підтримка галузі дозволила стабільно щорічно збільшувати площі закладених садів і виробництво фруктів», − зазначив Микола Присяжнюк.

 

 

версія для друку