українська російська англійська
Новий закон про трансфер технологій сприятиме технологічному оновленню економіки
06.11.2012 | 16:17
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання діяльності в сфері трансферу технологій». Положення Закону були розроблені Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України.

За словами Голови Держінформнауки Володимира Семиноженка, зміни спрямовані на активізацію діяльності у сфері трансферу технологій та створення сучасних правових умов для комерціалізації наукових розробок.

Зокрема, новим Законом передбачено, що майнові права на розроблені за кошти державного бюджету технології передаватимуться організаціям-розробникам. Так само організація-розробник зможе залишити у себе кошти, отримані від трансферу технологій, й спрямувати їх на інноваційну діяльність. Також буде «модернізована» система експертизи технологій, які закуповуються бюджетним коштом – впровадження таких технологій оцінюватиметься, насамперед, з огляду на економічну доцільність та корисність для держави.

«Сьогодні, в умовах кризи, сильними можуть бути позиції лише тієї держави, яка розвиває внутрішнє виробництво на основі власних технологій. Новий закон сприятиме вирішенню двох ключових проблем нашої інноваційної інфраструктури, а саме – скоротить відстань між науково-технологічними розробками та їхнім впровадженням у виробництво та надасть підприємствам стимули інвестувати у подальший розвиток нових технологій», - зазначив Голова Держінформнауки.

 

версія для друку