українська російська англійська
За кошти міського бюджету підготують 18 майбутніх лікарів первинної ланки
06.11.2012 | 17:37
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Днями відбулася зустріч керівництва Головного управління охорони здоров’я та профспілки медичних працівників м. Києва зі студентами четвертого курсу, які виявили бажання взяти участь у Міській цільовій програмі підготовки лікарських кадрів для закладів охорони здоров’я м. Києва.

Цього року за цією програмою навчатимуться 18 майбутніх лікарів - 6 студентів педіатричного та 12 студентів лікувального факультетів.

За умовою Програми громада міста оплачує навчання, а майбутні фахівці беруть на себе зобов’язання після закінчення вишу працювати у столичних амбулаторіях та поліклініках.

Рішення щодо участі у Програмі комісією Головного управління охорони здоров’я приймалося окремо по кожному з 18 претендентів. До уваги бралися поточна успішність, характеристики видані педагогами, середній бал іспитів за роки навчання тощо. Крім того, жодного з потенційних учасників Програми не обійшло запитання: чи є намір стати лікарем первинної ланки свідомим і виваженим.

«Сьогодні місту вкрай необхідні лікарі первинної ланки. Дефіцит терапевтів, педіатрів, сімейних лікарів, на жаль, і досі залишається великим. Тому прошу вас віднестися до перспективи поповнити ряди цих фахівців зі всією відповідальністю. Якщо є хоч найменші сумніви – візьміть собі час поміркувати про це додатково», - звертаючись до молоді зауважила перший заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Валентина Залеська.

У свою чергу студенти також ставили запитання членам комісії. Більшість з них - щодо майбутньої заробітної плати, можливості отримання житла та перспектив кар’єрного росту.

Довідково

Міська цільова Програма підготовки лікарських кадрів для закладів охорони здоров’я м. Києва на 2011-2017 роки була прийнята рішенням Київради №9/5396 від 17.02.2011.

Відповідно до неї з вересня 2011 року в НМУ ім. О.О. Богомольця за кошти КМДА з першого курсу за спеціальністю «загальна практика – сімейна медицина» навчається 79 студентів. Крім того, у 2012-2014 роках Програмою передбачений додатковий відбір з числа студентів 4 курсу контрактної форми навчання.

Основна мета реалізації Програми – скорочення дефіциту лікарських кадрів та забезпечення первинної ланки медичної допомоги столиці висококваліфікованими сімейними лікарями.

 

версія для друку