українська російська англійська
Українські і німецькі експерти обмінялись досвідом впровадження раціональної системи сівозмін
07.11.2012 | 09:11
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Обґрунтування необхідності впровадження раціональної системи сівозмін, їх вплив на якість сільськогосподарської продукції, регулювання механізму сівозмін на державному та місцевому рівні та заходи впливу, що вживаються до сільськогосподарських виробників, які не забезпечують раціонального використання і збереження ґрунтів, та  інші нагальні питання землеустрою та охорони  земель обговорили під час семінару та робочих зустрічей українські фахівці та експерти Федеративної Республіки Німеччина.

Експертна місія відбулась у рамках залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії через інструмент технічної допомоги та обміну інформацією (TAIEX).

Визначальними рисами інструменту TAIEX є сфокусованість на розв’язанні конкретних проблем розвитку та інтеграції, що вимагає від адміністрацій країн-бенефіціарів ініціативного підходу, самостійного визначення своїх потреб, підготовки і подання заявок, та мобільність (від подання заявки on-line до надання допомоги проходить від двох до трьох місяців), що, на переконання українських фахівців, дає змогу використовувати його для вирішення термінових нагальних питань.

У свою чергу керівник німецької делегації пан Франк Білефільдагроінженер, консультант та викладач аграрної економіки у Сільськогосподарській палаті в Саарланді – відзначив високий рівень підготовки семінару. Фахівці Держземагентства України брали активну участь в обговоренні визначених тем і отримали вичерпні відповіді на свої запитання. Крім того, спеціалісти мали змогу не тільки збагатитися передовим європейським досвідом, але й поділитися своїми здобутками та досягненнями у цій сфері діяльності.

 

Довідково

Інструмент технічної допомоги та обміну інформацією (TAIEX) був заснований Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань розширення у 1996 році як програма, що покликана допомагати країнам-кандидатам у стислі строки розв’язувати питання щодо запровадження законодавства ЄС (acquis communautaire). Завдання ТАІЕХ полягає у спрощеному механізмі передачі та обміні передовим досвідом між країнами-бенефіціарами й країнами – членами Європейського союзу.

Використання зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX в Україні здійснюється відповідно до Порядку підготовки та виконання плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2008 року № 316.

 

версія для друку