українська російська англійська
Унормовано питання компенсації за відчужене майно
07.11.2012 | 10:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Унормовано деякі питання здійснення повної компенсації за майно, примусово відчужене в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану. Відповідну постанову Кабінету Міністрів №998 прийнято 31 жовтня 2012 року.

Відповідно до частини першої статті 7 і частини четвертої статті 11 Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» Кабінет Міністрів України постановив  затвердити нові документи та ряд визнати такими, що втратили чинність.

Зокрема, затверджено Порядок розгляду заяв та здійснення виплат для наступної повної компенсації за майно, примусово відчужене в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану, а також зразок акта про примусове відчуження або вилучення майна згідно з додатком.

Порядок визначає механізм прийняття, розгляду заяв та здійснення виплат для наступної повної компенсації за майно. Останнє оцінюється в порядку, встановленому законодавством про оцінку майна, майнових прав та професійну оцінну діяльність.

Право на відшкодування вартості майна в разі його примусового відчуження в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану мають особи, зазначені в статті 9 Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану». Заява про виплату наступної повної компенсації за примусово відчужене майно приймається, обліковується і розглядається за місцем відчуження майна. Відмова у прийнятті та розгляді заяви не допускається. Її повинні розглянути протягом десяти робочих днів, і лише у разі виникнення потреби в перевірці викладених у заяві фактів та з’ясуванні додаткових обставин заява розглядається протягом одного місяця.

Порядком визначено дані про заявника, які мають бути подані, а також порядок черговості проведення виплат.

Документом установлено, що витрати, пов’язані з повною компенсацією за майно, примусово відчужене в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану, здійснюються в межах відповідних бюджетних призначень, передбачених Міністерству оборони або органам, які згідно із законом приймають рішення про примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану.

 

версія для друку