українська російська англійська
Анатолій Близнюк представив план дій на середньострокову перспективу
07.11.2012 | 11:21
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Мінрегіон України визначив основні напрямки роботи на найближчу перспективу. Про особливості їх реалізації під час першого робочого засідання VIІІ Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства – 2012» розповів Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.

«За кількістю та значенням умовно ці напрямки можна назвати «7 китів», на яких тримається реформа ЖКГ. Це, зокрема, дерегуляція галузі, повний облік ресурсів, створення ефективного власника житла, економічно обґрунтовані тарифи, монетизація пільг та субсидій, наявність «дешевих грошей» для модернізації, а також застосування програмно-цільового методу під час реалізації кожного з напрямків. При цьому, мається на увазі, комплексний підхід, коли ресурси концентруються, а не розпорошуються по кількох подібних програмах, коли досягається синергетичний ефект взаємодії всіх окреслених напрямків», – відзначив  Анатолій Близнюк.

За його словами, незважаючи на приватизацію понад 95% житла у багатоквартирних будинках, ментальність споживачів залишилася переважно «радянською». Ще більшого значення набуває зміна споживацької психології керівників міської влади та комунальних підприємств. Але навіть тільки ця зміна здатна викликати проривні рішення.

«Всі знають, що під лежачий камінь вода не тече, а хто шукає – той обов’язково знайде. Наприклад, у Запоріжжі реалізували спільний проект у водопостачанні зі Світовим Банком. Тепер собівартість водопостачання менша від встановленого тарифу. Водовідведення теж не збиткове, як раніше. Значно покращилася якість питної води у водогоні, екологічні параметри очисних споруд», – наголосив Анатолій  Близнюк.

На переконання очільника Мінрегіону, такі приклади демонструють на практиці застосування усіх сімох підходів до житлово-комунального господарства, за винятком того, що все це було зроблене в умовах чинної нормативної бази. За умови дерегуляції та вдосконалення галузевого законодавства, ефект від модернізації був би ще більшим.

 

версія для друку