українська російська англійська
Прем'єр-міністр доручив розробити нові підходи до розвитку економіки на найближчі 5 років
07.11.2012 | 11:38
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров зобов’язав міністерства розробити та подати на розгляд Кабінету Міністрів нові підходи до розвитку і модернізації пріоритетних галузей української економіки на найближчі п’ять років. Про це Микола Азаров заявив під час засідання Уряду.

Він наголосив, що Кабінет Міністрів уже зробив чимало кроків для розвитку внутрішнього ринку. Зокрема, розроблена програма розвитку вітчизняного суднобудування, спрямована на будівництво сучасного морського і річкового флоту України. Реалізація цієї програми дозволить забезпечити вітчизняні суднобудівні та металургійні підприємства замовленнями на найближчі 5-10 років тощо.

«Але традиційних підходів і рішень замало. Тому всім міністерствам, яких це стосується, треба розробити і запропонувати на розгляд Уряду нові підходи до розвитку і модернізації пріоритетних галузей української економіки на найближчі п’ять років», - заявив Прем’єр-міністр.

В Уряді усвідомлюють, підкреслив Микола Азаров, що використання потенціалу наших пріоритетних галузей можливе лише за наявності масштабних інвестицій. Так, тільки на оновлення парку сільгоспмашин потрібно близько 120 млрд. грн. протягом найближчих п'яти років.

«24 млрд. грн. щороку сьогодні здається дуже складним завданням. Але якщо держава правильно дасть поштовх потрібним процесам і створить умови до притоку інвестицій, кредитів – тоді, переконаний, і суми коштів, і наші плани будуть ще більшими, - сказав Глава Уряду. - Насправді, ніхто не сперечається з тим, що Україна при правильному фінансуванні та підходах може найближчим часом перетворитися на найбільшого сільгоспвиробника не тільки в Європі, але і в світі. Для нашого Уряду справа честі зробити саме так».

Микола Азаров уточнив, що п’ятирічний термін – це не догма, бо певні завдання можливо вирішувати за три роки, а інші – тільки за десять. «Йдеться про практичний перспективний план, підкріплений бюджетними, інвестиційними та кредитними ресурсами. Гарантований законодавчо затвердженим бюджетом на весь термін реалізації такого плану», - пояснив Прем’єр-міністр. Він додав, що це дозволить: виявити потреби матеріального життя суспільства, що назріли, і з достатньою точністю передбачати їх подальший розвиток; правильно визначити зростаючі реальні ресурси країни; намітити конкретну виробничу і будівельну програму; визначити основні пропорції між галузями економіки і регіонами країни.

Глава Уряду зауважив, що у п'ятирічній, наприклад, програмі можна досить точно передбачити магістральні напрямки технічного прогресу, можливість впровадження нової техніки і передових технологій та визначити економічні результати підвищення технічного рівня галузей економіки.

«Ось цим Уряд і займеться. Усі проблеми розвитку української економіки, протистояння світовій економічній кризі - це наша домашня робота. Ніхто крім нас ці питання, ці проблеми не вирішить», - підсумував Микола Азаров.

версія для друку