українська російська англійська
Микола Азаров наголошує, що боротися потрібно за розвиток економіки
07.11.2012 | 11:49
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров наголошує, що в умовах світової економічної кризи всі зусилля потрібно спрямувати на розвиток країни, а не на безвідповідальні політичні суперечки. На цьому Глава Уряду акцентував під час засідання Кабінету Міністрів 7 листопада 2012 року. 

«Нам є з чим боротися: світова економічна ситуація погіршується. Позитивних для нас тенденцій на зовнішніх ринках, на жаль,  поки немає», - зазначив Микола Азаров, аргументуючи тим, що поглиблення боргової кризи у ряді європейських країн, тривала політична нестабільність у країнах Близького Сходу, уповільнення економічного зростання в країнах Південно-Східної Азії суттєво зменшили попит на український метал. За його словами, ціни на окремі види металопродукції вже близькі до собівартості їх виробництва. Тільки за жовтень ціни на арматуру, катанку, прокат і заготовку впали на 11-15%. Подібна несприятлива кон’юнктура склалася і на залізорудну сировину, і на продукцію хімічної промисловості.

«А це – левова частина нашого експорту», - підкреслив Глава Уряду, додавши, що це значить, що валютної виручки до країни надходить менше.

Крім того, наголосив Прем’єр-міністр, ще більше тисне на Україну кабальна ціна за російський газ. У результаті чого Україна витрачає на купівлю газу біля 1 мільярда доларів щомісяця, в той час як у 2009 році ці витрати становили біля 520 мільйонів доларів. «Таким чином, ми опинилися у жорстких лещатах: несприятлива кон’юнктура на український експорт скорочує доходи країни, а несправедливо висока ціна на газ та стабільно високі ціни на нафту збільшують витрати», - сказав Микола Азаров.

Крім того, констатував Глава Уряду, на внутрішньому споживчому ринку продається 59% товарів, вироблених в Україні і 41% - імпортованих. Таке співвідношення, як підкреслив Микола Азаров, може собі дозволити заможна країна зі стабільно зростаючим експортом. У нас інші умови.

«І нам треба не тільки вижити, а й розвиватися в таких умовах. Ось чому я переконаний, що відповідальні перед своїм народом політики в такій загрозливій ситуації відкладають суперечки. А безвідповідальні, а швидше, навіть безглузді – кличуть на барикади», - наголосив Прем’єр-міністр.

 

 

версія для друку