українська російська англійська
МНС: Розпочалися навчання з цивільного захисту в Одеській області
07.11.2012 | 12:30
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

6 листопада  в  Одеській області розпочалися командно-штабні навчання з органами управління та підрозділами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту регіону.

Мета  навчань – удосконалення навичок керівного складу цивільного захисту для підвищення готовності до дій за призначенням підпорядкованих органів управління, набуття практичних навичок з  планування дій органів управління та сил,  управління підлеглими у ході проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.

Навчання проходитиме три доби з 6 по 8 листопада, під керівництвом  директора департаменту цивільного захисту МНС України Василя Стоєцького, за участю заступника директора департаменту економіки оборони та безпеки Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Олександра Кушнеріка  та інших офіційних осіб МНС України та Молдови.

У перший день, за легендою навчань, Гідрометцентр надіслав всім службам  інформацію про штормове попередження на території Одеської області. Одразу після цього в Одеській облдержадміністрації під головуванням заступника голови ОДА Валерія Матковського розпочала свою роботу обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій для організації оперативного реагування у випадку екстреної ситуації, пов'язаної з погіршенням погодних умов.

В роботі комісії взяли участь спеціалізовані служби державної адміністрації, територіальні органи МНС, МВС, комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій регіонального, місцевого та об’єктового рівнів, а також структурні підрозділи  цивільного захисту місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, де на період проведення заходу заплановано комплексні об’єктові тренування, навчання.

Крім того, під час навчань були відпрацьовані дії оперативно-рятувальних підрозділів у випадку руйнації чи пошкодження житлових будинків, знеструмлення населених пунктів, повалення дерев, припинення руху транспорту на автодорогах, підняття рівня води в річках внаслідок урагану. Окрема увага була приділена питанням оповіщення населення про небезпеку.

Заступник Голови Одеської облдержадміністрації Валерій Матковський наголосив, що  першочерговість питань оповіщення населення наочно продемонструвала трагедія на Кубані (Росія): «У Краснодарському краї такої кількості постраждалих можна було б уникнути, якби добре і вчасно спрацювала система оповіщення населення. Тому,  це питання сьогодні виходить на перше місце».

Загалом на засіданні  комісії з питань ТЕБ та НС Одеської облдержадміністрації було заслухано доповіді керівного складу  МНС, МВС, ВАТ «Укртелекому», МОЗ, Південного регіонального управління державної Прикордонної служби України, інших  спеціалізованих і аварійно-рятувальних служб області щодо реагування на змодельовані надзвичайні події. В рамках комісії з питань ТЕБ та НС було також проведено відеоконференцію з головами комісій ТЕБ та НС тих районів, які, згідно легенди навчань, найбільше постраждали від урагану.

У другій половині дня відбулося практичне відпрацювання дій щодо ліквідації наслідків аварії на залізничній станції. Згідно тактичного задуму навчань, на території станції «Одеса-Товарна» при виконанні маневрових робіт стався схід з рейок двох залізничних цистерн з сирою нафтою із подальшим її виливом та загоранням. Існувала загроза розповсюдження пожежі на споруди станції та вантажні вагони з вугіллям та бензином, які розташовані поруч. Постраждали 4 співробітники залізничної станції.

Першими до ліквідації умовної аварії приступила група радіаційно-хімічного захисту  станції «Одеса-товарна», яка провели обстеження забрудненої території  та ґрунту на наявність хімічно-небезпечних речовин.

За підвищеним номером виклику до місця події прибуло 8 пожежно-рятувальних відділень МНС. Рятувальники оперативно ліквідовували умовну аварію. Одночасно начальник пожежного потягу та бригада маневрового локомотиву провели розчеплення та відвели на безпечну відстань вантажний потяг від охопленої вогнем цистерни.  Медичною службою надавалась  допомога постраждалим співробітникам залізничної станції.

За оцінкою  директора департаменту цивільного захисту МНС України Василя Стоєцького, перший етап навчань пройшов успішно, рятувальники та усі задіяні служби  довели свою готовність спільно та ефективно діяти під час ліквідації аварії на залізничному транспорті.

7 листопада  в Одеській області відбудеться відпрацювання дій щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з аварією на території ВАТ «Одеський припортовий завод» та  з виливом нафтопродуктів в акваторію Чорного моря.

 

версія для друку