українська російська англійська
Психологи Нацуніверситету цивільного захисту поглиблюють співпрацю з білоруськими колегами
07.11.2012 | 13:06
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

З 31 жовтня по 2 листопада на базі Державної установи освіти «Командно-інженерний інститут» МНС Республіки Білорусь відбулися перші навчально-методичні збори психологів МНС Республіки Білорусь. З метою розвитку та зміцнення міжнародного співробітництва, підвищення професійної майстерності у сфері надання екстреної психологічної допомоги населенню, яке постраждало внаслідок надзвичайної ситуації техногенного, природного або соціального походження та на запрошення МНС Республіки Білорусь у зборах також взяли участь представники науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України (м. Харків).

Відкрив збори заступник Міністра МНС Республіки Білорусь полковник внутрішньої служби Геннадій Ласута. Звернувшись до присутніх він наголосив: «Ми вивчали досвід усіх міністерств, де є психологічні служби, у тому числі і за кордоном, в країнах Європейського Союзу і врахували цю інформацію при створенні Центру кризової психологічної допомоги постраждалим на базі нашого інституту, взявши за основу взяли модель побудови подібної структури в МНС України».

Представники науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України ознайомили білоруських колег з історією та сучасним станом розвитку харківської школи екстремальної психології; алгоритмом надання екстреної психологічної допомоги постраждалим в осередку надзвичайної ситуації; методами роботи психолога МНС з різними категоріями постраждалих; техніками  купіювання негативних психічних станів, що виникають у постраждалого населення та рятувальників в умовах проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Українські фахівці провели з білоруськими колегами практичні заняття та продемонстрували їм професійні навички, які мають українські психологи з організації та проведення «інформаційної терапії» та рятування потенційного суїцидента в осередку надзвичайної ситуації.

Наприкінці зборів кожен з психологів МНС Республіки Білорусь отримав свідоцтво про проходження циклу занять та ознайомлення з методикою роботи психологів МНС України з надання екстреної психологічної допомоги постраждалим в осередку надзвичайної ситуації.

Підбиваючи підсумки роботи міжнародного форуму, начальник Центру кризової психологічної допомоги постраждалим МНС Республіки Білорусь Д.В. Шахновский зазначив, що проведений захід став першим кроком у двосторонніх стосунках психологів МНС України та Білорусі. Білоруських колег також дуже зацікавив досвід фахівців науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту з підготовки психологів силових міністерств та відомств України до успішного проведення ЄВРО-2012. Тож, у перспективі відношень – зустріч щодо більш глибокого ознайомлення з таким досвідом напередодні підготовки та проведення Чемпіонату світу з хокею у Мінську в 2014 році.

версія для друку