українська російська англійська
Україна збільшила експорт аграрної продукції на 38% у порівнянні з минулим роком
07.11.2012 | 13:17
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На сьогодні спостерігається інтенсивна динаміка експорту аграрної продукції, обсяги якої зросли на 38% у порівнянні з аналогічним період минулого року. Значну частку експорту складають зернові. Зокрема, за жовтень аграрії експортували 3 мільйона тонн зернових, що стало рекордним показником експорту за один місяць. Про це сьогодні на брифінгу під час засідання Кабінету Міністрів  повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Ми нарощуємо експорт аграрної продукції. Зокрема, у порівнянні з минулим роком, експорт зріс на 38%. Я переконаний, що це дуже важливо. Разом з тим, ми продовжуємо моніторинг балансу внутрішнього споживання та можливостей експорту», - поінформував Микола Присяжнюк.

Міністр підкреслив, що значна частка у експорті аграрної продукції належить зерновим культурам та поінформував про темпи їх експорту.

«На сьогодні ми експортували 9,2 мільйони тонн зернових, наразі завантажено на кораблі півмільйона тонн зернових і знаходиться в портах 1,2 мільйона тонн. Ми бачимо, що динаміка експорту інтенсивна. Зокрема, за жовтень ми експортували 3 мільйона тонн зернових – це рекорд щодо експорту зернових за один місяць. У листопаді експорт теж буде потужний, тому що з початку місяця уже експортовано 850 тисяч тонн зернових», - зазначив Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, такі обсяги експорту дозволять отримати значні кошти та підкреслив, це забезпечує сприятлива кон’юнктура на зовнішніх ринках.

Окрім того, керівник відомства підкреслив, що наразі спостерігається тенденція збільшення експорту кукурудзи та уповільнення темпів експорту пшениці.

 

 

 

версія для друку