українська російська англійська
Конкуренція - один із найважливіших факторів розвитку ринкової економіки, - Валерій Хорошковський
07.11.2012 | 14:16
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра

Конкуренція – один із найважливіших факторів розвитку ринкової економіки. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський під час відкриття ІІІ Форуму України з питань конкуренції, який проходить 7-8 листопада 2012 року у Києві.

За словами Першого віце-прем’єр-міністра України, захист конкуренції, у тому числі забезпечення справедливих та рівних умов ведення бізнесу, є передумовою трансформації економіки, зростання ефективності бізнесу, підвищення його конкурентоспроможності в умовах глобалізації економіки.

Валерій Хорошковський підкреслив, що за умови погіршення зовнішньоекономічної ситуації має бути посилена роль антимонопольних відомств. «Всебічне та повномасштабне забезпечення розвитку конкуренції є завданням держави. У цьому розрізі ми повинні переглянути роль і значення антимонопольних відомств. Мова йде не тільки про внутрішній ринок, а про конкуренцію глобального характеру», - наголосив він.

Перший віце-прем’єр-міністр України також зазначив, що одним із основних завдань Антимонопольного комітету має бути подальше сприяння забезпеченню конкуренції у сфері державних закупівель, налагодження співпраці з органами ЄС та СНД у проведенні спільних заходів із захисту конкуренції.

«Упевнений, Україна повинна максимально використати світовий досвід у сфері розвитку конкурентної політики. Досвід України також є цікавим для інших держав. Тому цей міжнародний форум повинен стати платформою для обміну досвідом, дискусій, а можливо і вироблення нових ідей, спрямованих на розвиток та захист економічної конкуренції на національному та міждержавному рівні», - наголосив Валерій Хорошковський.

версія для друку