українська російська англійська
Портовики відпрацювали "ліквідацію пожежі" в екстремальних умовах
07.11.2012 | 15:06
Прес-служба Міністерства інфраструктури

У рамках перевірки стану готовності Євпаторійського морського торговельного порту до роботи взимку комісією Укрморрічінспекції проведено пожежно-тактичні навчання на підприємстві – для того, щоб на практиці перевірити, як портовики оперативно реагуватимуть на різні надзвичайні ситуації та наскільки швидко та якісно ліквідовуватимуть як саму аварію, так і її наслідки.

У навчаннях було задіяно плавсклад портового флоту, берегові підрозділи підприємства, а також Штаб порту.

Відтак навчання розпочалися з того, що через диспетчерську порту і портнагляду було оголошено пожежну тривогу в машинному відділенні та на головній палубі лінійного морського буксиру «Лукулл». Оперативний штаб оголосив тривогу в порту та дав вказівку буксиру-кантовщику «Каламіт» негайно прямувати до аварійного судна для спільних дій з гасіння пожежі. Одночасно Штаб порту сповістив МНС міста про проведення навчань у порту.

У цей час на ЛМБ «Лукулл» умовно була запущена система вуглекислотного гасіння в машинному відділенні, підведені підручні засоби пожежогасіння.

БК «Каламіт», отримавши відповідні вказівки, негайно знявся та через 5 хвилин вже стояв у повній готовності біля борту ЛМБ «Лукулл». Одночасно по порту оголошено про прибуття берегової аварійно-рятувальної служби з береговими засобами пожежогасіння – переносною мотопомпою.

Капітаном порту дано вказівку капітану судна RO-RO бути готовим до негайного відходу від причалу. На безпечну відстань були переміщені автомобілі, що стояли біля борту «аварійного» судна.

На БК «Каламіт» були задіяні всі засоби пожежогасіння одночасно: система зрошення судна, пожежний лафет і пожежні рукави з бака й корми.

Через 5 хвилин у машинному відділенні та на палубі ЛМБ «Лукулл» «пожежа» була ліквідована.

Однак, на цьому навчання не закінчилися. Після завершення робіт з гасіння пожежі, надійшла ввідна про надходження води в кормовий відсік буксира «Лукулл». Відтак портовики почали боротися з водою.

Відкачування води з відсіку проводилося за допомогою берегової мотопомпи та переносної мотопомпи БК «Каламіт». Екіпаж буксира «Лукулл» заклав пробоїну, надходження води у відсік припинено.

За результатами проведених навчань проведено аналіз дій кожного учасника операції з ліквідації надзвичайної ситуації.

версія для друку