українська російська англійська
Уряд захищатиме вітчизняного виробника
07.11.2012 | 16:14
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Урядом прийнято план, який передбачає кроки щодо захисту вітчизняного товаровиробника. Про це 7 листопада повідомив на брифінгу Міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко.

«Це абсолютно конкретні кроки, які будуть мати стимулюючий ефект для української економіки», - зазначив Міністр. Зокрема, йдеться про програму імпортозаміщення (яка передбачає конкретні  галузі і конкретні  форми реалізації) та захист вітчизняного ринку. 

Як пояснив Петро Порошенко, зазначеним планом передбачено удосконалення нормативно-правової бази щодо підтримки національного виробника, передбачено створення необхідних умов для модернізації української промисловості, окремо приділено увагу розвитку індустріальних парків, що дозволятиме залучати інвесторів у вже створені національні  парки, створюючи для них привабливі умови, починаючи із розбудови мереж і завершуючи більш пільговим режимом оподаткування  для нових інвестицій. Ці плани чітко визначені за термінами - їх дія буде поширена на першу половину 2013 року. Окремо Петро Порошенко наголосив на тому, що найближчим часом має розпочатися робота щодо заходів, які сприятимуть дерегуляції і унеможливлять тиск з боку контролюючих і правоохоронних органів.

Міністр признав, що спостерігається уповільнення темпів розвитку для деяких галузей економіки, разом з тим він відзначив зростання у сфері торгівлі. 

Петро Порошенко також додав, що у Міністерстві триває робота з перегляду макроекономічних показників української економіки. За словами Міністра, вийти на заплановані 3,9% ВВП не вдасться, незважаючи на позитивний момент – темпи інфляції за жовтень нульові.

«Прогноз ВВП буде нижче запланованих 3,9%, разом із різким зниженням прогнозного рівня інфляції, це приведе до зниження номінального ВВП за підсумками року. Відтак, до зменшення бази, з якої буде стартувати наступний, 2013 рік. Всі ці фактори будуть враховані при бюджетному плануванні. Зараз ми цим займаємося і на наступному тижні остаточно опрацьований прогноз буде внесено на засідання Уряду. Базові показники для 2013 року – 3,5%, - сказав Петро Порошенко. - Якщо вжити всіх заходів, абсолютно реально вийти на показник 3,5%, це співпадає з думкою експертів МВФ», - додав Міністр економічного розвитку і торгівлі.

 

 

 

версія для друку