українська російська англійська
В Україні триває робота із реформування підприємств оборонно-промислового комплексу
07.11.2012 | 16:44
Прес-служба Міністерства оборони

На сьогодні до складу оборонно-промислового комплексу України віднесено 162 підприємства, установи та організації різних сфер управління. Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року 134 підприємства та організації ОПК увійшли до Державного Концерну «Укроборонпром». Робота із реформування системи підприємств оборонно-промислового комплексу триває. Про це 7 листопада повідомив Перший заступник Міністра оборони Олександр Олійник під час брифінгу в Будинку Уряду. 

«За підсумками роботи підприємств ОПК в поточному році, темпи росту товарної продукції склали 11,3%, темпи росту її реалізації склали 16,3%. Спостерігається збільшення товаровиробництва для потреб Міністерства оборони на 24,3%, яке відбулося завдяки виконанню зовнішньоекономічних контрактів на 60,8%», – наголосив Олександр Олійник.

За його словами, загальний стан підприємств оборонно-промислового комплексу України залишається поки що критичним.

«На жаль, 47 підприємств за підсумками 9 місяців цього року мають збитковість. Причому загальна величина такої збитковості перекриває прибутковість усіх інших підприємств», – розповів він.

Проте позитивним фактором є те, що за поточний рік підприємства, що починають працювати та збільшувати випуск товарної продукції, створили понад 3 тисячі додаткових робочих місць. Це в основному робочі спеціальності, які задіяні в технологічних процесах. 

Олександр Олійник нагадав, що 15 жовтня 2012 року під головуванням Президента України відбулася нарада з питань розвитку оборонно-промислового комплексу України, на якій розглядався весь комплекс питань щодо діяльності підприємств ОПК.

«За підсумками наради було опрацьовано і вже зараз знаходиться на підписі у Президента доручення, за якими потрібно буде і ДК «Укроборонпром», і Міністерству оборони України, і Уряду зробити у найближчі місяці ряд радикальних заходів щодо подальшого покращення діяльності підприємств ОПК»,– зазначив Перший заступник Міністра оборони України Олександр Олійник.

Довідково

 З метою забезпечення системного підходу до реформування ОПК, рішенням Уряду (постанова Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 р. № 654) утворено Міжвідомчу комісію з реструктуризації підприємств ОПК під головуванням Міністра оборони України.

Протягом 20 років незалежності тільки в інтересах Міністерства оборони України розроблено та прийнято на озброєння 174 зразки оборонно-військової техніки. Серед них - 11 модернізованих зразків (літаки МіГ-29МУ1, Л-39М1, Су-25УБМ1, танк БМ «Булат», радіолокаційні станції П-18МА, П18-МУ, станції тропосферного зв’язку Р-417МУ, Р-423-1МУ та інші) та 163 новітніх зразки (танки «Оплот», РЛС «Малахіт», бронетранспортер БТР-4Е, ПТКР «Стугна» та «Комбат», прилади навігації та управління, цифрові засоби зв’язку тощо).

Продовжується реалізація 33 дослідно-конструкторських робіт, серед яких такі амбітні проекти, як створення (спільно з Російською Федерацією) військово-транспортного літака Ан-70, створення корабля класу «Корвет», модернізація (спільно з Французькою Республікою) вертольота Мі-24.

Найближчим часом очікується прийняття на озброєння ще 12 зразків ОВТ, у тому числі модернізованого літака Су-27М1, бронетранспортера БТР-4М, бойової машини піхоти БМП-1МУ,

152-мм керованого артилерійського пострілу, автоматизованого комплексу звукової розвідки вогневих позицій артилерії, станції захисту військово-технічних об’єктів від високоточної зброї, автоматизованого комплексу радіоперешкод радіозв’язку.

Україна входить до десятки провідних експортерів оборонної продукції. Продукція вітчизняного ОПК на сьогодні експортується у понад 60 країн світу, при цьому обсяг експорту останнім часом постійно зростає. Найбільшим попитом на ринку озброєння користуються бронетанкова техніка, протитанкові ракетні комплекси, радіолокаційні засоби українського виробництва.

 

 

 

версія для друку