українська російська англійська
Мінрегіон ініціює запровадити стимули для переможців щорічного конкурсу з благоустрою міст
07.11.2012 | 18:18
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Мінрегіон запропонує Уряду запровадити систему стимулів для переможців щорічного всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку». Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час вручення нагород переможцям цьогорічного конкурсу, яке відбулося у рамках VIІІ Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства – 2012».

«Публічне визнання заслуг – необхідне для кожної небайдужої людини та громади. Але цього замало, і ми докладемо всіх зусиль для того, щоб уже для переможців наступного конкурсу перемога була підкріплена суттєвими матеріальними стимулами. Мінрегіон звернеться до Уряду із пропозицією відновити добру традицію, яка вже існувала раніше, щоб громади за свій успіх отримували комунальну техніку та необхідне обладнання. Переконаний, треба, щоб змагатися за благоустрій та перемагати стало вигідно», – сказав  Анатолій Близнюк.

За його словами, саме благоустрій є візитівкою кожного населеного пункту, за якою складається і перше, і остаточне враження про людей, які живуть у ньому. Це, серед іншого, означає ще й те, що ключовим у підвищенні якості життя є активна позиція громад.

«Надзвичайно приємно вручати нагороди активним громадам міст, які на ділі вболівають за якість життя у власному місті. Переконався у цьому особисто, коли нещодавно вручав цю нагороди у Маріуполі, коли тисячі людей раділи такій нагороді на головній площі Севастополя. Тому, прошу кожного представника місцевої влади, який сьогодні отримав перехідний кубок чи диплом Кабінету Міністрів, розділити радість перемоги із громадою. Йдіть до людей, спілкуйтеся з ними», – відзначив  Анатолій Близнюк.

Підсумки конкурсу затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.03.2012  № 653-р. За звання кращих змагалися 71 населений пункт у 6 категоріях залежно від кількості мешканців. Головним критерієм відбору був комунальний благоустрій населеного пункту, а саме, відремонтованість житлового фонду, утримання доріг, шляхопроводів, належне водопостачання та водовідведення. Найбільш активну участь у конкурсі взяли представники Вінницької, Донецької, Івано-Франківської, Миколаївської, Полтавської, Харківської, Хмельницької та Черкаської областей. Переможці отримали перехідні кубки Кабінету Міністрів України та дипломи.

Перелік переможців у номінаціях наступний:

Номінація «Місто найкращого благоустрою з населенням понад 500 тис. мешканців»

І місце – Київ та Одеса;

ІІ місце – Донецьк;

ІІІ місце – Дніпропетровськ.

Номінація «Місто найкращого благоустрою з населенням від 150 до 500 тис. мешканців»

І місце – Севастополь та Маріуполь Донецької області;

ІІ місце – Івано-Франківськ та Миколаїв;

ІІІ місце – Вінниця та Дніпродзержинськ (Дніпропетровська область).

Номінація «Місто найкращого благоустрою з населенням від 50 до 150 тис. мешканців»

І місце – Іллічівськ (Одеська область) та Ковель (Волинська область);

ІІ місце – Лозова (Харківська область) та Умань (Черкаська область);

ІІІ місце – Червоноград (Львівська область) та Комсомольськ (Полтавська область).

Номінація «Місто найкращого благоустрою з населенням до 50 тис. мешканців»

І місце – Славутич (Київська область) та Березне (Рівненська область);

ІІ місце – Сторожинець (Чернівецька область), Славута (Хмельницька область) та Тячів (Закарпатська область); 

ІІІ місце – Буринь (Сумська область), Володимир-Волинський (Волинська область) та Чугуїв (Харківська область).

Номінація «Селище найкращого благоустрою»

І місце – Тростянець (Тростянецький район, Вінницька область) та Авангард (Овідіопольський район, Одеська область);

ІІ місце – Підволочиськ (Підволочиський район, Тернопільська область) та Квасилів (Рівненський район, Рівненська область);

ІІІ місце – Печеніжин (Коломийський район, Івано-Франківська область) та Козача Лопань (Дергачівський район, Харківська область);

Номінація «Село найкращого благоустрою»

І місце – Петропавлівська Борщагівка (Києво-Святошинський район, Київська область) та Боратин (Луцький район, Волинська область);

ІІ місце – Матеївці (Коломийський район, Івано-Франківська область), Поліське (Коростенський район, Житомирська область) та Соснівка (Глухівський район, Сумська область);

ІІІ місце – Великий Кучурів (Сторожинецький район, Чернівецька область), Музиківка (Білозерський район, Херсонська область) та Дубові Гряди (Сахновщинський район, Харківська область).

Як уже повідомлялося, під час VIІІ Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства – 2012», що відбувається у Міжнародному виставковому центрі, експерти розглянуть шляхи удосконалення системи управління у сфері житлово-комунального господарства, впровадження ефективного управління комунальних об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення, залучення приватних інвестицій для технічного переоснащення. За підсумками Конгресу планується ухвалення фінальної декларації, де окреслять стратегічні питання розвитку систем життєзабезпечення на наступний рік.

У рамках Конгресу відбудуться Всеукраїнський семінар з питань благоустрою населених пунктів «Благоустрій – 2012», Конференція «Якісна питна вода – народу України», Міжнародна науково-практична конференція «Реконструкція житла», Конференції «Ефективний власник житла - форми управління багатоквартирним будинком», «Модернізація комунальної теплоенергетики», тренінги з питань експлуатації вулиць та доріг населених пунктів, поводження з твердими побутовими відходами, семінар у сфері зеленого господарства. У рамках кількох профільних виставок на площі понад 14 тис. кв. м більше 300 учасників з 19 країн світу представлять новітні технології та обладнання. Повну програму заходів Конгресу можна переглянути на офіційному сайті Мінрегіону або Міжнародного виставкового центру.

 

 

версія для друку