українська російська англійська
Військові музиканти вперше представили Україну на фестивалі в Німеччині
08.11.2012 | 09:34
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Не зброєю, а музичною майстерністю покоряли Берлін та Лейпциг військові залізничники з 8-го окремого Чернігівського навчального центру Держспецтрансслужби Міністерства інфраструктури. На військово-музичному фестивалі Берлін-Тату-2012, який традиційно проводиться в Німеччині в перші вихідні листопада, виступили духові оркестри з 9-ти країн Європи. Україну цьогоріч вперше представили військові музиканти з Держспецтрансслужби.

Саме військовому диригенту майору Миколі Смалю випала честь відкривати міжнародний фестиваль духової музики та керувати зведеним оркестром зі Швейцарії, Болгарії і України, які виконували симфонію Ріхарда Штрауса «Так мовив Заратустра».

На Берлін-Тату-2012 кожен творчий колектив показував свою майстерність. Український оркестр розважав німців запальною музикою та армійськими трюками: адже особливий театрально-музичний жанр, яким володіє духовий оркестр Держспецтрансслужби - це виступ музикантів ще й в якості акторів. Військові музиканти дефілювали під овації багатотисячної аудиторії іноземців. Репертуар Чернігівського оркестру складався з кількох блоків – український фольклор, який супроводжувався фанфарами і танцями творчого колективу в національних костюмах, а також сучасна музика.

За словами Голови Адміністрації Держспецтрансслужби генерал-лейтенанта Миколи Малькова, колектив оркестру 8-о Чернігівського навчального центру вже давно отримав визнання у війську та цивільної публіки. Музичний оркестр із гідністю представляв Держспецтрансслужбу на різних музичних фестивалях, конкурсах. Військові музики мають у своєму арсеналі всі необхідні інструменти та умови для створення гідного іміджу служби.

«До такої масштабної події як Берлін-Тату-2012 оркестр готувався 9 років. Сьогодні колектив вийшов на високий міжнародний рівень, в Німеччині він обмінювався досвідом з найкращими оркестрами європейських країн, його, можна сказати, побачив і оцінив весь світ. Військовому оркестру Держспецтрансслужби з України аплодували стоячи», - поділився враженнями військовий диригент майор Держспецтрансслужби Микола Смаль.

Тепер військові музиканти з 8-го Чернігівського навчального центру готуються до нових виступів - не лише в Україні, а й за кордоном, адже після успішного дефіле в Німеччині їх запросили на новий фестиваль, який відбудеться в цій же країні навесні.

Довідково.

Військовий духовний оркестр 8-го окремого Чернігівського навчального центру Держспецтрансслужби розпочав свою творчу діяльність з 1956 року. З початку свого існування колектив веде активну службу та концертну діяльність. Унікальне та різноманітне сусідство жанрових форм та стилів, в яких виступає оркестр, є результатом натхненої праці та досвіду музикантів оркестру. Особливий театрально-музичний жанр, яким володіє військовий духовий оркестр, в якому музиканти виступають ще і в якості акторів - ДЕФІЛЕ.

В оркестрі працювало багато видатних особистостей. У 2009 році військовому оркестру Чернігівського навчального центру Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури України присвоєно звання Лауреата Всеукраїнського фестивалю – конкурсу духовних оркестрів «Моршин збирає друзів» – та нагороджений дипломом І-го ступеню.

З 2004 року військовим оркестром керує випускник кафедри військового диригування Львівського військового інституту при Національному університеті «Львівська політехніка» військовий диригент майор Смаль Микола Валентинович.

На фестивалі духової музики в Німеччині Берлін-Тату-2012 військовий оркестр уперше.

Берлін-Тату-2012 - фестиваль, який збирає найкращі духові оркестри світу. Цьогоріч на музичному фестивалі виступили оркестри з Франції, Фінляндії, Данії, Німеччини, Шотландії, Нідерландів,Болгарії, України та Англії, зокрема, оркестр Королівської гвардії Великобританії, який супроводжував весілля принца Вільяма і Кейт Мідлтон.

 

версія для друку