українська російська англійська
Микола Азаров обговорив з експертами-економістами питання розвитку економіки
07.11.2012 | 19:57
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

З метою покращання економічної ситуації в Україні Прем'єр-міністр Микола Азаров запропонував низку механізмів, серед яких: активне фінансування крупних інфраструктурних проектів з урахуванням програм імпортозаміщення, підвищення фінансової ефективності НАК «Нафтогаз України», зважена бюджетна політика, розумна монетарна політика. Про це йшлося під час консультацій Глави Уряду з провідними вченими-економістами щодо розвитку вітчизняної економіки на короткострокову перспективу.

Зі своїми пропозиціями щодо розвитку економіки в обговоренні взяли участь Перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло, професор кафедри міжнародної економіки доктор економічних наук Київського національного університету ім. Т. Шевченка Олександр Шаров, директор Фонду Блейзера в Україні Олег Устенко, директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць.

У ході діалогу Микола Азаров відзначив, що Уряду протягом 10 місяців поточного року на тлі світової рецесії вдається утримувати стабільну економічну ситуацію.

Однак, за його словами, на сьогодні, враховуючи продовження несприятливої кон’юнктури на ринку металопродукції, в результаті якої у жовтні зафіксовано зниження цін на 15%, і як наслідок – зменшення притоку валюти в Україну, необхідна ефективна програма розвитку економіки як на довгострокову, так і на короткострокову перспективу.

За його словами, сьогодні Уряд разом з Національним банком вивчає можливість кредитування проектів, спрямованих на розвиток внутрішнього ринку з можливістю мінімізації відтоку валюти.

 

версія для друку