українська російська англійська
Микола Азаров: Україну цікавить досвід Відня щодо організації роботи транспорту у великих містах
07.11.2012 | 20:02
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров провів зустріч з мером міста Відень Міхаелем Хойплем.

Під час зустрічі Микола Азаров привітав свого співрозмовника зі стартом у Києві Днів Відня, які триватимуть до 8 листопада. Крім того, сьогодні розпочав роботу українсько-австрійський бізнес-форум «Київ-Відень».

Глава Уряду зазначив, що це прекрасна нагода для поглиблення культурних та економічних відносин не тільки між містами-побратимами, але й державами в цілому.

«Дні Відня у Києві – це дуже важлива культурна подія для нас. Наступного року будуть проводитися Дні Києва у Відні, і ми разом з керівництвом столиці будемо максимально підтримувати всі заходи, які тоді відбуватимуться», - наголосив Микола Азаров.

Під час зустрічі Глава Уряду відзначив позитивний досвід Відня в розвитку транспортної інфраструктури міста. «У вас дуже добре організована робота транспорту. Нема таких заторів, як у Києві», - зазначив Микола Азаров.

За його словами, українська столиця потерпає від систематичних заторів у години пік вранці та ввечері на переправах з лівого на правий береги Дніпра та навпаки.

Прем’єр-міністр зауважив, що за останні два роки в Києві було збудовано та запущено в експлуатацію п’ять станцій метро, закуплено 700 автобусів та тролейбусів та значно оновлено парк трамваїв. Також у місті прокладено дві лінії швидкісного трамваю та запрацювала кільцева міська електричка. Крім того, наголосив Микола Азаров, у Києві зараз функціонує 5 мостів через Дніпро, будується шостий, але це поки що не вирішує проблеми із заторами. Історично так склалося, що промисловість та офісно-адміністративні центри зосереджені на правому березі, а лівий – це так звані спальні райони, що і зумовлює постійний рух людей на роботу і з роботи. При цьому Глава Уряду наголосив: зараз ведеться активне будівництво транспортних розв’язок, а в планах - ще одна гілка метрополітену на лівий берег.

«Думаю, досвід Відня може бути досить цікавим для нас», - додав Микола Азаров.

У свою чергу мер Відня Міхаель Хойпль зауважив, що бізнес-форум «Київ-Відень», який сьогодні розпочав свою роботу, саме і присвячений темі розвитку міста, зокрема у сферах енергозбереження, утилізації сміття, розвитку транспортної інфраструктури, туризму, будівництва тощо.

Він наголосив, що відносини між Києвом та Віднем уже мають свою історію. Так, між містами 20 років діє угода про дружбу та співробітництво, а в липні поточного року був підписаний меморандум про поглиблення цієї співпраці, який передбачає активізацію в різних напрямках «розумного управління містом». «Думаю, що ми як міста-партнери, міста-побратими можемо багато чого навчитися один в одного», - зазначив Міхаель Хойпль.

 

версія для друку