українська російська англійська
Микола Азаров: Будівельна галузь - локомотив розвитку внутрішнього ринку
08.11.2012 | 12:40
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Будівельна галузь України готова реалізовувати  масштабні проекти, спрямовані на розвиток внутрішнього ринку. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров після ознайомлення з потужностями заводу з виробництва залізобетонних конструкцій ПАТ «Домобудівний комбінат №4».

«Домобудівний комбінат №4» завдяки проведеній чотири роки тому модернізації зараз випускає будматеріали з високим рівнем тепло- та енергозбереження й активно нарощує обсяги виробництва. Сьогодні продукція комбінату та зведені з неї будинки відповідають найвищим європейським стандартам енергоефективності.

«Будівельна галузь виступає локомотивом, який може підняти внутрішній ринок», - наголосив Микола Азаров, додавши, що «вітчизняна будівельна індустрія завантажена лише на 30-40%, тобто реалізація масштабних проектів можлива».

За словами Прем’єр-міністра, збільшення обсягів будівництва сприятиме розвитку внутрішнього виробництва, що своєю чергою вирішить два стратегічні завдання: захист вітчизняної економіки від негативних наслідків світової економічної кризи та здешевлення вартості житла для населення. Крім того, активізація будівельної галузі сприятиме створенню нових робочих місць, адже одне робоче місце в будівництві підтримує до 10 у суміжних галузях.

При цьому Микола Азаров підкреслив, що важливим на сьогодні  залишається питання, над яким Уряд зараз працює: як зробити програму державної підтримки з реалізації житла для громадян ще більш доступною для широких верств населення? «І ми готуємо такі рішення. Бо завод готовий у два рази більше будувати. Але хто купуватиме збудоване?».

За словами Прем’єр-міністра, з метою вирішення житлової проблеми в країні Уряд ухвалив низку програм, які вже діють. Це, зокрема, програми соціального житла для бюджетників, дольового фінансування, іпотечного кредитування, здешевлення кредитів та ін.

Крім того, як наголосив Микола Азаров, Уряд на законодавчому рівні значно спростив дозвільні процедури для будівельників, вирішивши питання виділення  земельних площадок, водовідведення тощо.

 

Довідково

Будівельний комбінат №4 створений у 1977 році. Звів більше 500 житлових будинків – понад 700 тис. квартир. Його частка у загальному обсязі введеного в експлуатацію у столиці житла становить 30%.

ДБК №4 бере участь у реалізації соціальних програм «Доступне житло» і є переможцем тендеру головного управління житлового забезпечення КМДА із забезпечення житлом інвалідів війни.

 

версія для друку