українська російська англійська
МВС України зацікавлене у розвитку співробітництва з Китаєм
08.11.2012 | 13:20
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Партнерство у рамках раніше підписаної двосторонньої угоди між правоохоронними відомствами України і Китайської Народної Республіки передбачає як обмін досвідом, так і можливість технічного оснащення підрозділів вітчизняної міліції передовими технологіями. Така співпраця має суттєво сприяти процесам реформування МВС України.

Під час зустрічі із представниками Посольства КНР в Україні заступник Міністра Сергій Лекарь означив ті моменти, які зацікавили вітчизняних правоохоронців під час їхнього серпневого візиту до КНР.

Зокрема, значне зацікавлення викликала автоматизована система керування дорожнім рухом, яка автоматично визначає завантаженість конкретного відрізку автошляху і залежно від цього регулює його пропускну спроможність.

«У разі впровадження такої системи на практиці вона може суттєво полегшити життя українським автомобілістам. Однак нас цікавить, насамперед, практичний аспект: наскільки така система зможе взаємодіяти з уже наявним у нас обладнанням», – підкреслив керівник апарату МВС.

Ще одним моментом, який сторони обговорили під час зустрічі, стала можливість апробації в органах внутрішніх справ технічного обладнання, що перебуває на озброєнні підрозділів Міністерства громадської безпеки КНР.

Зокрема, йшлося про електромобілі, що їх китайські правоохоронці використовують для патрулювання значних за розмірами паркових зон. Крім того, значне зацікавлення українських міліціонерів викликали автоматизовані комплекси, що встановлені у місцевих відділках міліції КНР. Вони дозволяють упродовж короткого часу зібрати та опрацювати біометричні дані затриманого правопорушника, помістивши їх до автоматизованої бази даних. Така система істотно полегшить роботу правоохоронців у процесі розкриття злочинів, адже вона дозволить у найкоротший термін опрацьовувати значні масиви інформації.

Військовий аташе Посольства КНР в Україні Чжао Лян підтвердив зацікавленість китайської сторони у розвитку співпраці з українськими правоохоронцями. За його словами, таке партнерство є дуже важливим і корисним для обох сторін, тому правоохоронні структури КНР готові до конструктивного діалогу. У зв’язку з цим найближчим часом заплановано обмін делегаціями експертів обох країн, які вивчатимуть практичну сторону такої співпраці.

«Я вважаю, що таке співробітництво матиме значний позитивний ефект і для наших країн, і у світі», – на завершення зустрічі зазначив заступник Міністра внутрішніх справ України Сергій Лекарь.

 

версія для друку