українська російська англійська
Митна служба внесе на розгляд Уряду документ, який унеможливить схеми з використанням ордерних перевезень
08.11.2012 | 15:03
Прес-служба Державної митної служби

Делегація Держмитслужби, перебуваючи з робочим візитом у Сполучених Штатах Америки, ознайомилася з технологіями морських перевезень та митного контролю у морському порту Балтимор.

Директор Департаменту митного контролю та оформлення Держмитслужби Сергій Сьомка відзначив, що при оформленні вантажів в Балтиморі повністю відсутні ордерні перевезення. Оскільки ордерні поставки, коли не визначений отримувач вантажу, можуть використовуватися для недекларування товарів і ухилення від сплати податків. А митна і податкова служба не мають змоги проконтролювати оплату за вантаж. Таким чином із країни виводиться валюта за кордон. Митна служба України найближчим часом внесе відповідні пропозиції до Кабміну з метою унеможливлення таких схем.

«Досвід американських колег показує, що на початковому етапі реалізації таких вимог існує настороженість окремих представників бізнесу та перевізників, що ці вимоги будуть негативно впливати на рух товарів. Однак із часом всі зрозуміли, що однакові вимоги до всіх вантажів є позитивом для всіх учасників міжнародних торгових операцій. А найголовніше – для безпеки та економічного розвитку держави»,  - зазначив Сергій Сьомка.

 

версія для друку