українська російська англійська
В Луганській області обговорено динаміку біорізноманіття
08.11.2012 | 15:16
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

У Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка  6 листопада 2012 року відбулась презентація наукового видання «Динаміка біорізноманіття 2012». У заході взяло участь Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Луганській області.

У рамках заходу вчені факультету природничих наук ЛНУ, лабораторії екології тварин та біогеографії "Корсак" розповіли про сучасні тенденції зміни флори і фауни.

"Сьогодні відбуваються грандіозні зміни складу флори і фауни - ті види, які раніше ніхто не міг представити занесеними до Червоної книги, зараз туди потрапляють. Це, наприклад, ховрахи, і таких видів десятки. Тим часом з'являються нові види - у Луганську за останні півстоліття їх з'явилося близько 50-ти", - наголосив редактор збірки, доцент кафедри садово-паркового господарства та екології ЛНУ Ігор Загороднюк.

За словами вчених, стрімке заселення міських територій новими, чужорідними для урбаністичного середовища видами не просто впливає на екосистему, але й провокує розповсюдження хвороб. На думку проректора з науково-педагогічної роботи ЛНУ, - "це, в першу чергу, проблема менталітету і відношення до живої природи".

Доповідачі також розповіли про «колірні» революції у тваринному світі, обговорили проблему зміни екосистеми міст, динаміку видового біорізноманіття та інші питання біорозвитку.

Збірка «Динаміка біорізноманіття 2012» - це надбання Всеукраїнської конференції «Динаміка біорізноманіття», яка пройшла в ЛНУ навесні 2012 року. 78 робіт 103 авторів, що включено в збірку, присвячені вивченню і моніторингу біологічної різноманіття, стану популяцій рідкісних видів, аналізу появи чужорідних видів, змінам видового складу біоти у природних і антропогенно сформованих місцезнаходженнях.

версія для друку