українська російська англійська
Микола Азаров: Необхідно зробити все можливе для покращення інвестиційного середовища. Це справа честі для Уряду
08.11.2012 | 19:18
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров особисто контролює роботу з покращення інвестиційного клімату в Україні. За його словами, міністерства та відомства повинні активніше впроваджувати дерегулювання, реформувати дозвільну систему, ліцензування тощо.

Сьогодні Глава Уряду провів нараду з питань підготовки пропозицій щодо підвищення інвестиційної привабливості України.

Микола Азаров зауважив, що недавно була опублікована рейтингова оцінка «Doing Business», за результатами якої Україна в порівнянні з попереднім роком піднялася на 15 сходинок: з 152 на 137 місце. У рейтингу брали участь 185 країн, які ранжувалися за 11 показниками: відкриття бізнесу, отримання дозволів на будівництво, підключення до електромереж, реєстрація власності, отримання кредитів, захист прав інвесторів, оподаткування, міжнародна торгівля, забезпечення виконання договорів, вирішення проблем неплатоспроможності підприємств, наймання робочої сили.

Глава Уряду зазначив, що Україна має певне просування вперед, але такі показники поки що не можуть задовольняти: «Не всюди ми добилися позитивних результатів, або, принаймні, бажаних темпів. Тому перед нами стоїть важливе завдання щодо покращення інвестиційного клімату в країні. Ми вже багато чого зробили, але цю роботу необхідно активізувати та продовжити».

«У плані дерегуляції, скажімо відкриття бізнесу, Україна гарно просунулася: на 50 позицій і займає 66 місце», - зазначив Микола Азаров.

Було зазначено, що під час реєстрації підприємства кількість процедур можна зменшити, наприклад, за рахунок відміни обов’язковості застосування печаток та через скасування існуючого порядку реєстрації в органах державної статистики. Прем’єр-міністр зауважив, що ці питання необхідно ще раз пропрацювати та прийняти відповідне рішення.

Разом з тим, Глава Уряду зосередив увагу на труднощах, з якими стикається бізнес під час ліквідації підприємницької діяльності. «От, ви спробуйте закрити підприємство! А в ринковій економіці це абсолютно природній процес. Для простої людини це досить складне завдання – треба обійти величезну кількість всяких фондів, організацій, отримати купу документів, на це відводять мінімум місяць на розгляд. У результаті процедура ліквідації затягується на рік, і то, якщо гарно бігати, - наголосив Микола Азаров. – При цьому на місцях сидять чиновники, які пристосувалися до будь-якої політики,  будь-якого уряду та вимагають «оплати» за свої послуги, бо при будь-якій владі вони брали, продовжують брати, чим створюють великі перешкоди».

Доповідаючи з цього питання, Міністра юстиції Олександр Лавринович зауважив, що з нового року набуде чинності закон про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, який готувався разом з Світовим банком, і який дозволить суттєво скоротити строк припинення підприємницької діяльності. «Решту аспектів ми законодавчо врегулювали. І якщо відбуватиметься ліквідація реально діючого підприємства, то це можливо буде зробити за 64 дні», - наголосив Міністр.

Микола Азаров у свою чергу наголосив, що із впровадженням електронної звітності підприємства можна перевіряти досить швидко, без зволікань: «Не треба надмірно перестраховуватися, бо виходить, що через це страждають добросовісні бізнесмени».

Крім того, Прем’єр-міністр занепокоєний ситуацією щодо отримання дозволів на будівництво. «Мене дуже турбують негативні оцінки щодо дозвільних процедур в будівництві, підключення до електромереж та й інші питання. Очевидно, якщо ми не наведемо порядок у цій справі, то ми не зрушимо з метрової точки в будівельній індустрії», - наголосив Микола Азаров.

Глава Уряду нагадав, що сьогодні він зустрівся з будівельниками, які цю тему піднімали. Микола Азаров зазначив, що строки оформлення дозвільної документації на будівництво скоротилися з 385 до 180 днів, але керівники будівельних компаній скаржаться, що в цей термін не завжди можна вкластися. «Чому нашими відповідальними органами не видається дозвільна документація у законодавчо встановлені строки?», - запитав Прем’єр-міністр, звертаючись до учасників наради.

За результатами наради було доручено Мінекономрозвитку, Мінфіну, Міненерговугілля, Мін`юсту, Мінрегіону та Держпідприємництву з урахуваннях пропозицій, висловлених під час наради, розробити та внести на розгляд Уряду проекти нормативно-правових актів, спрямованих на подальше покращення інвестиційного середовища в Україні.

Крім того, міністерствам та відомствам було доручено під час підготовки проекту Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження програми економічних реформ на 2010-2014 рр. «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» передбачити заходи, реалізація яких забезпечить суттєве покращення міжнародних ділових рейтингів України.

Відповідна робота повинна проводитися в тісній співпраці з парламентом.

«Необхідно все робити для покращення інвестиційного клімату в країні та скорочення бюрократичних процедур. Потрібно працювати на економічну свободу. І Уряд, безумовно, цю роботу підтримуватиме», - підсумував Микола Азаров.

версія для друку