українська російська англійська
У МОНмолодьспорту обговорили питання освіти дітей з особливими освітніми потребами
09.11.2012 | 10:12
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

8 листопада у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту відбулася Всеукраїнська нарада «Забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами в спеціальних навчальних закладах». Захід проведено під головуванням заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського та Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка.

Борис Жебровський, відкриваючи нараду, наголосив: «Люди, які сьогодні працюють у цій системі, є фахівцями, професіоналами, просто людьми – вони роблять величезну роботу. Особливо це стосується закладів для дітей з особливими потребами. Ці особливі потреби – такі різні. Ми говоримо про фізичні, іноді про розумові, а останнім часом я все частіше зустрічаюсь із тим, що є діти, які мають якісь особливі духовні потреби – у них болять душі… Я зробив такий висновок, після того, як ознайомився із результатами Всеукраїнського конкурсу дитячої поезії».

У свою чергу, Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко подякував Міністерству освіти і науки, молоді та спорту за організацію та проведення Всеукраїнської наради «Забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами в спеціальних навчальних закладах».  «Я хотів би, щоб у нашій дискусії, яка сьогодні вестиметься, ми не розглядали реформування інтернатних закладів виключно крізь призму їх закриття». Юрій Павленко відзначив, що багато таких закладів має бути трансформовано.

Учасники наради розглянули низку актуальних питань та проаналізували гострі проблеми, які існують у системі освіти дітей з особливими освітніми потребами у спеціальних навчальних закладах.

версія для друку