українська російська англійська
Завершується робота над порядком врегулювання маржинальних операції на фондовому ринку
09.11.2012 | 11:26
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила Порядок та умови провадження торговцем цінними паперами брокерської діяльності за договорами на брокерське обслуговування з подальшим врегулюванням зобов'язань клієнта, що покликаний врегулювати маржинальні операції на фондовому ринку. Таке рішення було прийнято на плановому засіданні регулятора, яке мало місце 6 листопада 2012 року.

«Зазначу, що при розробці документу ми були націлені на захист прав інвесторів, адже основною метою даного документу є зменшення ризиків клієнта при здійсненні маржинальних операцій. Даний Порядок важливий, передусім, через необхідність врегулювання цього сегменту ринку, а розроблений документ дасть змогу Комісії контролювати відповідний сегмент ринку. Примітно, що відтепер учасники ринку надаватимуть регулятору інформацію про такі операції. Тож, маємо надію, що прийняття даного документу ще на крок наблизить регулятор до його ключового завдання - захисту прав і інтересів інвесторів», - зауважив Олег Науменко, директор департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж НКЦПФР.

Зокрема, відповідно до Порядку, учасники ринку відтепер надаватимуть відомості про маржинальні операції не лише як складову даних про брокерську діяльність, а мають виокремлювати саме такі угоди, надаючи звітність до Комісії та до бірж. Крім того, документ прописує загальні вимоги до маржинальних операцій, порядок їх здійснення, визначає додаткові умови до договору на брокерське обслуговування, а також регулює граничний рівень маржі, при якому торговець не матиме права укладати договори або здійснювати операції через високий ступінь ризику.

Наразі Порядок направлено до Міністерства юстиції України для обов'язкової державної реєстрації нормативного акту. Це рішення набуває чинності з дня його офіційного опублікування.

версія для друку