українська російська англійська
Українська митниця переймає досвід американських колег
09.11.2012 | 11:14
Прес-служба Державної митної служби

У Сполучених Штатах Америки з ознайомчим візитом перебуває делегація Держмитслужби України на чолі з Головою Служби Ігорем Калєтніком.

Українські митники вже ознайомилася з роботою митного підрозділу в морському порту м. Балтимор, штат Меріленд. Як повідомив керівник митниці Балтимора офіцер Рікардо Шеллєр загалом у США здійснюють зовнішньоекономічну діяльність близько 700 тисяч імпортерів та 200 тисяч експортерів.

У Сполучених Штатах діє програма «власна оцінка імпортера». Виконавши ряд вимог з боку митниці та надавши доступ до певної категорії інформації, імпортер отримує довіру з боку митниці, а відповідно - можливість користуватися спрощеннями під час проходження митних процедур. За своїми критеріями такий статус має аналог в Україні та Європі – це уповноважений економічний оператор. На сьогодні, за інформацією офіцера Шеллєра, такий статус мають 250 американських компаній.

Делегація Держмитслужби також безпосередньо ознайомилася з роботою митниці в порту. За 24 години до моменту завантаження вантажу в порту відправлення експортер має в електронному вигляді надіслати інформацію про вантаж до митних органів США.

Дана інформація ретельно аналізується на предмет ризикованості тих чи інших операцій, та визначається обсяг процедур, який має бути застосований до вантажу (сканування, фізичний огляд тощо).

Таким чином митна служба може сконцентруватися на операціях з високим ризиком і не витрачати час на здійснення контролю за цілком легальними поставками. За результатами спрацювання системи аналізу ризиків вантаж може бути визнаний навіть таким, що не підлягає навантаженню на судно в порту відправлення, оскільки все одно не буде прийнятий в Сполучених Штатах.

Делегація Держмитслужби відзначила, що ордерні поставки (коли відсутній імпортер, а поставка здійснюється на пред'явника) в США не застосовуються. Митниця США має володіти всією інформацією щодо ланцюгу поставки, в тому числі щодо імпортера, його місцезнаходження, здійснення проплат за імпортований товар та інше.

Зазначений досвід був високо оцінений українською делегацією. Головою Держмитслужби Ігорем Калєтніком надані відповідні доручення щодо запровадження окремих елементів в роботу митних органів України.

Довідково.

Порт Балтимор займає 11 місце серед 360 портів США за загальною вартістю вантажів і 12 місце – за вантажопід`ємністю.

Середньорічний товарообіг у 2011 році -– більше 45 млн. тонн/рік (для порівняння: «Одеса-порт» - більше 25,5 млн. тонн/рік).

У 2011 році кількість прийнятих суден комерційного призначення склала 2,6 тис. шт. (для порівняння: «Одеса-порт» -3 тис. шт.).

Контейнерообіг за 2011 рік склав 186,9 тис. шт. (+8,5%) (для порівняння: «Одеса-порт» - 455 тис. шт. 20-футонтейнерів).

версія для друку