українська російська англійська
Делегація України взяла участь у роботі Регіонального екоцентру для Центральної та Східної Європи
09.11.2012 | 14:25
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

9 листопада, Міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький перебуває із робочим візитом у м. Сентендре, Угорщина. У рамках візиту Міністр узяв участь у Генеральній Асамблеї Регіонального Екологічного Центру для Центральної та Східної Європи (РЕЦ ЦСЄ).

Під час візиту, за участі Едуарда Ставицького відбулась офіційна церемонія підписання від імені Уряду України Статуту РЕЦ ЦСЄ та Угоди про правовий статус РЕЦ ЦСЄ, дискусійна панель засідання на тему: «Зелена економіка: проблеми та можливості, подальші шляхи», а також було проведено засідання робочої групи Асамблеї, присвячене питанням сталого розвитку та «зеленого» фінансування.

У своєму виступі Міністр Едуард Ставицький наголосив: «Україна зацікавлена у пошуку нових методів вирішення екологічних проблем людства та реалізації інноваційних проектів, які сприяють вирішенню цих проблем. Тому участь в роботі Регіонального екологічного центру для Центральної та Східної Європи є для нас важливим кроком.

Міністр переконаний, що конструктивна співпраця України з Регіональним екологічним центром для Центральної та Східної Європи допоможе в реалізації поставлених цілей, буде сприяти подальшому зміцненню діалогу з міжнародними організаціями, бізнесом, громадськістю, всіма учасниками глобального процесу, метою якого є вирішення екологічних проблем.

Також Міністр зауважив, що сьогоднішнє підписання Статуту РЕЦ Центральної та Східної Європи та бажання України прискорити початок активної співпраці знайде належну підтримку з боку керівництва РЕЦ Центральної та Східної Європи. «Уже в цьому році спільними зусиллями ми відкриємо в Україні представництво РЕЦ Центральної та Східної Європи в Україні і почнемо плідно працювати. Особливо це актуально у зв'язку з проголошенням Президентом України В.Ф. Януковичем 2013 року - роком охорони навколишнього природного середовища», - висловив сподівання Едуард Ставицький.

Довідково.

Регіональний екологічний центр для Центральної і Східної Європи (РЕЦ) - це міжнародна організація, мета якої сприяти вирішенню проблем навколишнього середовища. Центр досягає поставленого завдання шляхом налагодження співпраці між урядами країн, громадських організацій, ділових кіл та інших природоохоронних установ, а також підтримуючи вільний обмін інформацією та участю громадськості в процесі прийняття рішень щодо питань довкілля. Засновниками РЕЦ у 1990 році виступили США, Єврокомісія та Угорщина.

РЕЦ бере активну участь в основних світових, регіональних та місцевих процесах і відіграє вагому роль у вирішенні питань у сфері охорони природи і сталого розвитку як у рамках мережі представництв, так і поза ними, передаючи знання і досвід в інші країни і регіони.

версія для друку