українська російська англійська
12 листопада відбудеться Всеукраїнський форум щодо реформування системи безпеки дорожнього руху
11.11.2012 | 09:34
Прес-служба Міністерства інфраструктури

12 листопада 2012 року о 10:00 в готелі «Національний» (м. Київ, вул. Липська, 5, зал на 3-му поверсі) відбудеться Всеукраїнський форум «Національна система безпеки дорожнього руху. Шляхи реформування», який ознаменує старт Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху – 2012.

У заході запланована участь представників Міністерства інфраструктури України, Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті (Укртрансінспекції),  Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Представництва ВООЗ в Україні, Моторного (транспортного) страхового бюро України, Глобального партнерства з безпеки дорожнього руху (GRSP), Міжнародної організації з безпеки дорожнього руху (PRI), ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху».

У рамках Форуму компетентні учасники від центральних органів виконавчої влади, бізнесорганізацій та експертної спільноти обговорять заходи, які вживаються та які слід започаткувати для ефективного вирішення проблеми – зменшення кількості ДТП.

У цілому ж Тиждень безпеки дорожнього руху, який триватиме з 12 по 18 листопада, відбудеться під гаслом: «Безпека на дорогах залежить від кожного». Впродовж семи днів у Києві та інших містах України проходитимуть форуми, прес-конференції, «круглі столи», засідання дискусійних клубів, автопробіг та інші акції, мета яких  поінформувати громадян про ситуацію на дорогах і про заходи для її покращення (щороку в Україні відбувається майже 200 000 ДТП, в яких близько 40 000 осіб отримують травми, а понад 4 000 осіб гинуть). Завершиться Тиждень безпеки дорожнього руху заходами, приуроченими Всесвітньому дню пам’яті жертв ДТП.

У свою чергу Мінінфраструктури постійно проводить комплекс робіт для підвищення безпеки на автошляхах. Зокрема Укртрансінспекція посилено контролює дотримання автоперевізниками вимог безпеки дорожнього руху, проводить такі оперативно-профілактичні заходи як «Увага! Пішохід!», «Автобус-201…», «Увага! Діти на дорозі!», «Перевізник-зима» тощо. Не припиняється робота й щодо удосконалення законодавчих норм задля підвищення рівня безпеки перевезень.

Нагадаємо, проведення щорічно Тижня безпеки дорожнього руху ухвалено розпорядженням Кабінету Міністрів України №140 від 21.03.2012 «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2015 року» з метою підвищення поінформованості учасників руху про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму, зокрема невикористання шоломів та ременів безпеки, керування транспортним засобом у стані сп’яніння, недотримання швидкісного режиму тощо.

До уваги представників ЗМІ! Акредитація проводиться ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху» за телефонами 270 54 86, 096 924 98 18 (Наталія Кисляк).

версія для друку