українська російська англійська
Аграріям визначили умови отримання права на компенсацію страхового платежу
10.11.2012 | 11:16
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Міністерство аграрної політики та продовольства продовжує роботу над удосконаленням процедури отримання права на компенсацію страхового платежу. Зокрема, встановлено перелік документів та кінцевий термін їхнього подання до комісій, які визначають перелік сільгоспвиробників, що отримають компенсацію. 

Наразі українські аграрії завершують посівну кампанію, і вже на значній площі озимих посівів отримано хороші сходи. Держава цього року вживає всіх необхідних заходів для того, щоб не повторилася минулорічна ситуація, коли через складні природно-кліматичні умови аграрії втратили частину врожаю та доходи. Зокрема, з метою захисту майнових інтересів сільськогосподарських товаровиробників та забезпечення стабільності виробництва в сільському господарстві, ухвалено Закон України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою». А Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою затвердив порядок і умови надання сільгоспвиробникам державної підтримки у страхуванні сільськогосподарських культур.

У 2012 році передбачено здійснення субсидування страхування озимої пшениці на період перезимівлі в розмірі до 50% вартості страхового платежу після сплати сільгоспвиробниками страховику страхової премії.

Зокрема, сільгоспвиробники для отримання права на компенсацію страхового платежу подають до комісій протягом п’ятьох робочих днів після укладання договору страхування заяву за встановленою Мінагрополітики формою. Також необхідно подати копію договору страхування, засвідчену страхувальником, копії розрахунково-платіжних документів, що засвідчують суму фактично сплачених страхових платежів, довідку про банківські реквізити страхувальника, довідку про відсутність (наявність) заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів).

Якщо комісія приймає позитивне рішення, то сільгоспвиробник отримує відповідну довідку та включається до реєстру страхувальників, які мають право на отримання компенсації. Ці дані подаються до комісії, створеної Мінагрополітики України, не пізніше 12 грудня.

 

версія для друку