українська російська англійська
На Дніпропетровщині поголів'я великої рогатої худоби збільшилося майже на 2 тис. голів
09.11.2012 | 16:10
Дніпропетровська ОДА

На Дніпропетровщині за 10 місяців поголів’я великої рогатої худоби збільшилося на 1,8 тис. голів і склало 174,5 тис. голів. Це дозволило підвищити об’єми виробництва м’яса та молока. Про це повідомив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Любович під час наради з розвитку тваринництва.

«Кластер сільського господарства визначено одним із пріоритетних в рамках Комплексної стратегії розвитку регіону. Обласна влада надає системну підтримку щодо впровадження сучасних технологій та передових методів господарювання на селі. У регіоні потужно розвивається молочарський кооперативний рух, мережа молочних ферм сімейного типу. За 10 місяців 2012 року у регіоні на 1,8 тис. збільшилося поголів’я великої рогатої худоби. Це дозволило підвищити об’єми виробництва м’яса та молока», - сказав Олександр Любович.

За січень – жовтень 2012 року господарствами Дніпропетровщини вироблено 229,6 тис. тонн м’яса в живій вазі, що на 2,1 тис. тонн більше аналогічного періоду минулого року.

Минулого року вперше за останні роки був отриманий приріст з виробництва молока. Позитивна тенденція зберігається і цього року. За 10 місяців 2012 року всіма категоріями господарств вироблено 297,3 тис. тонн молока, що на 600 тонн більше відповідного періоду минулого року.

У рамках державної підтримки розвитку тваринництва в 2012 році в регіоні 7,3 тис. родин отримали компенсацію за утримання молодняку великої рогатої худоби. Поголів'я, на яке видано державну компенсацію становить 13 885 голів. Загальна сума компенсації – майже 6,7 млн. грн. Розмір компенсації становить від 250 до 1 тис. грн. в залежності від віку худоби. У результаті вже цього року в господарствах області збільшено поголів'я великої рогатої худоби, а за поголів'ям свиней - більш 568 тис. голів - регіон впевнено посідає перше місце.

 

версія для друку