українська російська англійська
З Дніпропетровська до Києва за 5 годин. Відкрито рух нового швидкісного електропоїзда Hyundai
12.11.2012 | 10:33
Дніпропетровська ОДА

Заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Геннадій Темник та начальник Придніпровської залізниці Олександр Момот урочисто відкрили рух нового швидкісного електропоїзда Hyundai сполученням Дніпропетровськ – Київ та Київ – Дніпропетровськ. Відтепер дорога з обласного центру до столиці стала ще комфортнішою і більш швидкою. Нові електропоїзди доїжджають до Києва за 5 годин. Урочистості пройшли на центральному залізничному вокзалі Дніпропетровська.

«За останні півроку на Придніпровській залізниці відбулося багато визначних подій: запущено міжрегіональні швидкісні поїзди сполученням Дніпропетровськ-Харків та Дніпропетровськ-Донецьк. У наш час, коли швидкості наростають, коли час – це один із найдорожчих ресурсів, ми скорочуємо поїздку до столиці на годину. Це новий рекорд у сфері залізничного сполучення», - сказав Геннадій Темник.

Електропоїзд має вагони підвищеного комфорту та розвиває швидкість до 160 км/год. Поїзд складається з 9 вагонів, з яких 3 вагони першого класу та 6 - другого класу. Загалом поїзд розрахований на 579 місць. Кожен вагон оснащений моніторами, які будуть інформувати пасажирів про маршрут поїзда, наступну зупинку, швидкість руху, погодні умови тощо. Також вагони оснащені відеокамерами, які фіксують усе, що відбувається у салоні. Усі вагони електропоїзда мають автоматичні зовнішні розсувні двері, обладнані системою вентиляції і кондиціювання повітря з функцією охолодження повітря в літній період і обігріву - в зимовий. Вагони також технічно пристосовані для безперешкодного пересування людей з особливими потребами.

Як зазначив начальник Придніпровської залізниці Олександр Момот, для того, щоб швидкісний рух сполученням Дніпропетровськ-Київ став можливим, більше ніж півроку тривала підготовка ділянки Дніпропетровськ – П`ятихатки до проходження швидкісних поїздів Hyundai.

На цьому напрямку було модернізовано 22,9 км колії, 13 комплектів стрілочних переводів замінили новими на залізобетонних брусах, здійснили комплексно - оздоровчий ремонт 13 км. колії та середній – 16,4 км колії, виконали середній ремонт 23 комплектів стрілочних переводів, пофарбували 191 інженерну споруду, встановили  90 опор контактної мережі. До необхідних габаритів привели 10 пасажирських платформ.

Загальна вартість робіт на ділянці Дніпропетровськ-П`ятихатки перевищила 109 млн. грн.

версія для друку