українська російська англійська
"Волиньторфу" для розробки родовищ в оренду надаються 205,1 га землі
12.11.2012 | 11:00
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Уряд надав дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення У Волинській області державному підприємству «Волиньторф»  земельних ділянок загальною площею 205,1 гектара, розташованих за межами населених пунктів на території Маневицького району, з подальшою передачею їх в оренду для розробки родовищ торфу. Відповідне розпорядження № 843-р Кабінет Міністрів прийняв 31 жовтня 2012 року.

Зокрема, із лісових земель, що перебувають у постійному користуванні ДП «Городоцьке лісове господарство», для розробки родовища торфу «Засвіття Ситнелюк» буде вилучено 54 гектари. Із користування ДП «Маневицьке лісове господарство»  вилучать 135,3 га лісів для розробки родовища торфу «Сойне» та для розробки родовища торфу «Вутишно» із земель запасу лісогосподарського призначення Прилісненської сільської ради вилучать 15,8 гектара лісових площ.

Як зазначив на нараді з цього питання голова Волинської обласної держадміністрації Борис Клімчук, розширення площ для діяльності ДП «Волиньторф» сприятиме збільшенню обсягів видобування торфу та виготовлення паливних матеріалів. Крім того, стабільною роботою будуть забезпечені близько шістсот громадян. «До цього часу Волинь поставляла торф у сімнадцять областей, а буде у ще більше», – наголосив керівник області.

Довідково.  Державне підприємство «Волиньторф»  впродовж 25 років є найбільшим виробником екологічно чистого виду палива в Україні – торф'яних брикетів. Об'єм виробництва на сьогодні – до 100 тис. тонн на рік. Ринок збуту постійно розширюється за рахунок експорту торфобрикетів як альтернативи дорогому природному газу в Польщу, Угорщину, Словаччину, Німеччину, Фінляндію, Чехію.

 

 

 

 

версія для друку