українська російська англійська
В Україні стартував Тиждень безпеки дорожнього руху
12.11.2012 | 16:04
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

12 листопада 2012 року в готелі «Національний» (м. Київ) розпочав роботу Всеукраїнський форум «Національна система безпеки дорожнього руху. Шляхи реформування», яким відкрився Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху-2012.

Як відомо, Україна входить у п’ятірку країн Європи з найгіршими показниками травмованості та смертності на дорогах. Щодоби внаслідок дорожньо-транспортних пригод гине близько 14 громадян, понад 100 осіб отримують травми різних ступенів тяжкості. Окрім людського фактору, гостро постає й питання економічного характеру, оскільки щорічні збитки держави від ДТП сягають 5 млрд. доларів США.

Робота Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху, який проходить з 12 до 18 листопада, спрямована на звітування перед суспільством щодо дій держави, спрямованих на підвищення безпеки дорожнього руху та поліпшення ситуації на дорогах.

Цього року Тиждень БДР, організатором якого четвертий рік поспіль виступає Всеукраїнська громадська організація «Асоціація безпеки дорожнього руху», проходить за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства інфраструктури, Міністерства охорони здоров’я і за активної участі страхового бізнесу України. Генеральним партнером Тижня БДР виступило Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ), а транспортним партнером – компанія Volvo.

У церемонії відкриття Форуму взяли участь голова Координаційної ради ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху», народний депутат України Олександр Скибінецький, перший заступник Міністра інфраструктури Костянтин Єфіменко, заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Петро Куліков, заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Лекарь, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг Андрій Стасевський, заступник Голови Представництва ВООЗ в Україні Ігор Поканевич, генеральний директор Моторного (транспортного) страхового бюро України Борис Візіров, регіональний менеджер Європи та Центральної Азії Глобального партнерства з безпеки дорожнього руху (GRSP) Кетлін Елсіг, Президент Міжнародної організації з безпеки дорожнього руху (PRI) Юп Гус, а також науковці, представники бізнесу та засобів масової інформації.

Голова Координаційної ради ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху» Олександр Скибінецький наголосив, що задля поліпшення ситуації на українських дорогах недостатньо забезпечити виділення коштів на фіксацію порушень правил дорожнього руху. «На сьогодні в Україні питання кількості ДТП та смертності на дорогах вкрай актуальне. Задля позитивного зрушення ми маємо спрямувати наші дії та зусилля на глобальну мобілізацію громадської думки, адже безпека на дорогах залежить від кожного», - сказав він.

Заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Петро Куліков висловив переконання, що вивчення правил дорожнього руху має бути важливим елементом виховання дітей з раннього віку. «Вивчення правил поведінки на дорозі має бути впроваджено в навчання та виховання дітей, починаючи з дошкільного віку; знання з цієї галузі мають розвиватися у шкільному віці та підтримуватися впродовж всього життя. Тому головне завдання МОНмолодьспорту – це систематика знань, створення відповідної навчально-методичної  бази та якісна підготовка кадрів», - зазначив заступник Міністра.

Окрім того, Петро Куліков наголосив, що МОНмолодьспорту виконало план підготовчих робіт до Тижня БДР у повному обсязі: наразі щодо проведення заходу поінформовані усі навчальні заклади України, в яких упродовж тижня будуть проведені настановчі лекції, семінари та співбесіди за участю фахівців з Державної автомобільної інспекції. Також МОНмолодьспортом ініційоване створення Інституту безпеки дорожнього руху, який візьме на себе розробку науково-дослідних проектів, підвищення кваліфікації, а також розвиток дисциплін, які пов’язані з правилами дорожнього руху.

Головне гасло Тижня БДР – «Безпека на дорогах залежить від кожного» - це основний принцип, за яким має діяти держава і кожен окремий громадянин, адже лише спільні дії та партнерство можуть стати реальною силою, яка здатна змінити ситуацію на автошляхах країни на краще.

 

версія для друку