українська російська англійська
Мінінфраструктури розробило Порядок підвищення кваліфікації водіїв
12.11.2012 | 16:38
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Кваліфікована підготовка та перепідготовка водіїв транспорту загального користування сприятиме підвищенню рівня безпеки автомобільних перевезень. На цьому сьогодні, 12 листопада, у Києві під час Всеукраїнського форуму «Національна система безпеки дорожнього руху. Шляхи реформування» наголосив директор департаменту безпеки Міністерства інфраструктури України Юрій Гержод.

За словами директора департаменту безпеки, на сьогодні згідно з Законом України «Про автомобільний транспорт» підприємство, що організовує перевезення, зобов’язане проводити інструктаж та стажування водіїв. Утім, як з’ясувалося під час розслідування резонансних дорожньо-транспортних пригод, перевізники не дотримуються цих вимог, у першу чергу через відсутність кваліфікованих фахівців, які компетентні стажувати водіїв.

«На сьогодні вже затверджено кваліфікаційні характеристики професії водій-інструктор – близько двох тижнів тому її введено до державного реєстру. Тобто тепер готувати водіїв має професійний водій-інструктор. Також Мінінфраструктури розробило і наразі на стадії затвердження Порядок підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів для надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів», - повідомив Юрій Гержод.

У цьому документі містяться вимоги до матеріально технічного забезпечення навчальних центрів і викладачів, які здійснюватимуть таку перепідготовку. Тепер навчальні центри повинні будуть мати не тільки приміщення, а й тренажери та транспортні засоби, на яких проводитиметься навчання водіїв тощо. Мінінфраструктури перевірятиме такі заклади та відповідно проводитиме акредитацію. «Одна з основних вимог до центрів – не тільки матеріально-технічна база, як правило, а й тренажери, навчальні програми і кваліфіковані фахівці», - зазначив директор департаменту безпеки, додавши, що саме тренажери за відсутності обладнаних полігонів та автодромів стануть додатковим практичним навантаженням для водіїв. «Сьогодні ми приділяємо значну увагу тренажерній підготовці, навіть у документах ЄС дозволяється від загальної кількості годин, які відведено під практичні заняття, 10%  – це підготовка на тренажерах», - розповів Юрій Гержод.

Директор департаменту безпеки повідомив, що у середу у рамках Всеукраїнського тижня безпеки 2012, відбудеться круглий стіл на тему: «Реалізація державної політики у сфері навчання та підвищення кваліфікації водіїв автомобілів загального користування», де більше детально мова йтиме, зокрема й про тренажери (таке обладнання презентує Ніжинське виробниче об’єднання), необхідну нормативну та технічну літературу тощо.

 

 

версія для друку