українська російська англійська
Мін'юст затвердив новий порядок проставлення апостиля на офіційних документах
12.11.2012 | 16:42
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерством юстиції затверджено нову редакцію Порядку проставлення апостиля в Мін‘юсті на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, та підготовки Міністерством юстиції нотаріально оформлених документів для подальшої консульської легалізації.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, оновлення Порядку обумовлено розділенням повноважень з проставлення апостиля на документах, яке відбулося внаслідок внесення змін до постанови Кабінету  Міністрів України «Про надання повноважень на проставлення апостиля, передбаченого Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів».

Міністр нагадав, що зазначеною постановою повноваження на проставлення апостиля на документах, що видаються органами реєстрації актів цивільного стану, було надано Державній реєстраційній службі України.

З урахуванням цього оновлений Порядок визначає процедуру проставлення апостиля в Міністерстві юстиції. Зокрема, Мін‘юстом проставлятиметься апостиль на документах, що видаються органами юстиції та судами, та на документах, що оформляються нотаріусами України, а також здійснюватиметься підготовка нотаріально оформлених документів для подальшої консульської легалізації.

Цим же нормативним документом визначено порядок подачі документів та процедуру проставлення апостиля, а також процедуру підготовки нотаріально оформлених документів для подальшої консульської легалізації. У порядку перелічено причини, які можуть стати підставою для відмови в проведенні указаних дій.

Строк розгляду документів, поданих для проставлення апостиля, згідно з новим Порядком, становитиме один робочий день - для документів, поданих безпосередньо особою, від імені чи на ім’я якої вони складені, або її родичами, за умови документального підтвердження родинних чи шлюбних відносин; п’ять робочих днів - для документів, поданих іншими особами або представником юридичної особи. Строк підготовки документів для подальшої консульської легалізації становитиме три робочі дні.

Строк розгляду документів, поданих для проставлення апостиля чи  підготовки нотаріально оформлених документів для подальшої консульської легалізації, може бути продовжено до 20 робочих днів у зв'язку з необхідністю отримання зразка підпису, відбитка печатки або штампа, додаткової інформації або роз'яснень.

версія для друку